Czołgi na wodzie (ZDJĘCIA)

06 czerwiec 2017
(2 głosów)
Autor: 

Od wtorku 5 czerwca przez kolejne dwa tygodnie Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra będzie miejscem, gdzie żołnierze z jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, będą się szkolić z zakresu pokonania przeszkody wodnej jaką jest rzeka Odra.

Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra, który znajduje się koło Krosna Odrzańskiego, jest położony nad brzegami Odry. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, gdzie żołnierze mogą szkolić się z zakresu pokonywania głębokiej przeszkody wodnej, jaką jest rzeka.

- Rozpoczynacie trudne i specyficzne szkolenie, gdzie zmierzycie się nie tylko z sobą, ale także z przyrodą, która za każdym razem dyktuje tutaj swoje własne warunki – mówił podczas zbiórki, szef szkolenia Czarnej Dywizji, pułkownik Zbigniew Markowski.

Przez następne dni z Odrą zmierzą się w pierwszej kolejności żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, czołgami Leopardami 2A4 oraz bojowymi wozami piechoty BWP-1. Żołnierze z pozostałych jednostek wojskowych wchodzących w skład Czarnej Dywizji, będą w kolejnych dniach pokonywali swoim sprzętem Odrę z wykorzystaniem pływających transporterów PTS, z 5 Kresowego batalionu saperów.

st.chor. Rafał Mniedło

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.