Kierunek Rumunia (FILM)

20 czerwiec 2017
(1 głos)
17WBZ

W poniedziałek 19 czerwca żołnierze I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia rozpoczęli załadunek na transport kolejowy.

223 osobowy Polski Kontyngent Wojskowy tworzony na bazie 17 Wielkopolskie Brygady Zmechanizowanej uzupełniony specjalistami z innych instytucji oraz jednostek wojskowych, głównie 10 Brygady Logistycznej oraz 11 Batalionu Dowodzenia rozpoczął kolejny etap przemieszczenia do Rumunii.

- W pierwszym etapie do Rumunii przemieściły się grupy przygotowawcze, których zadaniem było przygotowanie infrastruktury i zaplecza logistycznego dla sił głównych - mówi p.o. por. Weronika Milczarczyk, Oficer Prasowy 17WBZ. - Drugi etap obejmuje przemieszczenie sprzętu ciężkiego wraz z ich załogami drogą kolejową do miejsca stacjonowania PKW.

Dziś w Trzemesznie Lubuskim po zapoznaniu z warunkami bezpieczeństwa żołnierze PKW dokonali załadunku sprzętu na platformy kolejowe. Po wykonaniu wszystkich czynności kolejna grupa wyruszy do Cariova, gdzie przez najbliższe 6 miesięcy PKW będzie się szkolić w ramach sił TFP (ang. Tailored Forward Presence) Dostosowanej Wysuniętej Obecności NATO polegające na wzmocnieniu południowej flanki NATO.

- Pod względem taktycznym PKW przejdzie w podporządkowanie wielonarodowej batalionowej grupy bojowej wchodzącej w skład rumuńskiej 2 Brygady Piechoty. Szkolenie odbywać się będzie pod auspicjami Wielonarodowej Dywizji Południowy - Wschód - kontynuuje p.o. por. Weronika Milczarczyk.

Od początku lipca żołnierze wezmą udział w szeregu międzynarodowych ćwiczeń, których celem będzie zgrywanie systemów walki państw sojuszniczych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.