Będzie polsko-amerykańska wymiana studentów

08 sierpień 2017
(1 głos)

Studenci medycy mają szansę na praktyki w Miami Dade Collage – napisał w liście do marszałek Elżbiety Anny Polak Wilfredo Willy Gort, Komisarz Dystryktu Miami.

- Zainteresowanie współpracą, polegającą na stworzeniu programu wymiany studentów wyraziły władze uczelni w Miami. To efekt naszej wizyty - mówi marszałek Polak. Przypomnijmy, że w czerwcu podczas misji gospodarczej marszałek wizytowała jeden z najbardziej nowoczesnych szpitali na świecie - Baptist Health International.

Miami Dade Collage to największy college w systemie Florida College. Na uczelni kształci się ponad 165 tys. studentów. Teraz taką szansę będą też mieli studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

MDC jest również największą instytucją szkolnictwa wyższego na Florydzie, a drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych.

Studenci kierunków medycznych odbywają praktyki i staże w Baptist Health International. Szpital posiada najnowocześniejszy sprzęt i świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie. Tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża do Miami każdego roku, aby otrzymać opiekę medyczną właśnie w tym szpitalu. Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła dwa tzw. centers of excellence - Instytut Kardiologii i Krążenia oraz Instytut Onkologii. Pierwszy z nich świadczy opiekę pacjentom z problemami krążeniowymi, począwszy od diagnozy po wysoce zaawansowane operacje (z wyłączeniem przeszczepów serca). W szpitalu znajduje się centrum onkologiczne, posiadające najnowocześniejsze laboratoria i sprzęt, dzięki któremu możliwe jest testowanie nowych metod diagnozowania i leczenia nowotworów. Studenci medycyny zdobywają wiedzę dzięki rozwiązaniom umożliwiającym im śledzenie przebiegu wykonywania zabiegów i operacji na multimedialnych ekranach, mając cały czas kontakt z salą operacyjną.

Źródło: lubuskie.pl/

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • W Zielonej Górze powstanie Centrum Badań Kosmicznych

  W Zielonej Górze powstanie Centrum Badań Kosmicznych

  Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk otwiera swój oddział na terenie Parku Naukowego w Nowym Kisielinie. - W ten sposób przygotowujemy się do budowy Parku Technologii Kosmicznych – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • W Łagowie ruszyła 47. edycja Lubuskiego Lata Filmowego (ZDJĘCIA)

  W Łagowie ruszyła 47. edycja Lubuskiego Lata Filmowego (ZDJĘCIA)

  Samorząd województwa przekazał 150 tys. zł na organizację najstarszego festiwalu filmowego w Polsce - Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Umowę na dofinansowanie podpisali, marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wójt Czesław Kalbarczyk. - Nie mieliśmy żadnych wątpliwości. My tu jesteśmy od lat. Lubuskie Lato Filmowe nie może odbyć się bez udziału samorządu. To najstarszy festiwal w Polsce, a Łagów - perła Ziemi Lubuskiej, to nasz lubuski produkt turystyczny - podkreślała marszałek.

 • 20-lecie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

  20-lecie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

  21 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Auli UZ przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się Gala z okazji 20-lecia Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 • Świętujmy razem rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Świętujmy razem rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza na uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Plenerowe wydarzenia, które uświetnią występy aktorów lubuskich teatrów, odbędą się w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

 • Wernisaż wystawy Marka Lalko

  Wernisaż wystawy Marka Lalko

  27 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 11.00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wiśniowej 10 odbędzie się wernisaż wystawy Marka Lalko zatytułowanej Odcisk.

 • Spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem

  Spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem

  Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza miłośników przyrody i pięknej mowy na otwarte spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, ornitologiem, podróżnikiem, autorem wielu książek i audycji o zwierzętach, które emitowano na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.