Będzie polsko-amerykańska wymiana studentów

08 sierpień 2017
(1 głos)

Studenci medycy mają szansę na praktyki w Miami Dade Collage – napisał w liście do marszałek Elżbiety Anny Polak Wilfredo Willy Gort, Komisarz Dystryktu Miami.

- Zainteresowanie współpracą, polegającą na stworzeniu programu wymiany studentów wyraziły władze uczelni w Miami. To efekt naszej wizyty - mówi marszałek Polak. Przypomnijmy, że w czerwcu podczas misji gospodarczej marszałek wizytowała jeden z najbardziej nowoczesnych szpitali na świecie - Baptist Health International.

Miami Dade Collage to największy college w systemie Florida College. Na uczelni kształci się ponad 165 tys. studentów. Teraz taką szansę będą też mieli studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

MDC jest również największą instytucją szkolnictwa wyższego na Florydzie, a drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych.

Studenci kierunków medycznych odbywają praktyki i staże w Baptist Health International. Szpital posiada najnowocześniejszy sprzęt i świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie. Tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża do Miami każdego roku, aby otrzymać opiekę medyczną właśnie w tym szpitalu. Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła dwa tzw. centers of excellence - Instytut Kardiologii i Krążenia oraz Instytut Onkologii. Pierwszy z nich świadczy opiekę pacjentom z problemami krążeniowymi, począwszy od diagnozy po wysoce zaawansowane operacje (z wyłączeniem przeszczepów serca). W szpitalu znajduje się centrum onkologiczne, posiadające najnowocześniejsze laboratoria i sprzęt, dzięki któremu możliwe jest testowanie nowych metod diagnozowania i leczenia nowotworów. Studenci medycyny zdobywają wiedzę dzięki rozwiązaniom umożliwiającym im śledzenie przebiegu wykonywania zabiegów i operacji na multimedialnych ekranach, mając cały czas kontakt z salą operacyjną.

Źródło: lubuskie.pl/

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.