NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Lubuskiego

24 lipiec 2018
(1 głos)
NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Lubuskiego Pixabay

Sprawa dotycząca uchwały Sejmiku w zakresie wpisu instalacji do utylizacji odpadów ZUO International wygrana.

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił niekorzystny dla województwa wyrok WSA i w całości oddalił skargę firmy ws. nie wpisania jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego. Tym samym nie można aktualnie zarzucić Sejmikowi bezprawnego działania. Lubuskie nie naraża się też na wypłatę odszkodowania. 

Firma ZUO International (z luksemburskim kapitałem) zabiegała o wpisanie jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego, co musiało odbyć się na mocy uchwały Sejmiku.

Przypomnijmy, że w październiku 2015 r. inspektor nadzoru budowalnego wydał decyzję dopuszczającą instalację do użytku, natomiast komisja gospodarki Sejmiku, która obradowała w grudniu 2015 r., wizytowała tę instalację i stwierdziła duże braki i niezgodności z projektem, co zostało udokumentowane fotografiami. W marcu 2016 roku podczas sesji Sejmiku, wobec kontrowersji, które w trakcie postępowania nie zostały wyjaśnione do końca, Zarząd Województwa postanowił wycofać projekt uchwały dotyczący Planu Gospodarki Odpadami. Następnie zarząd województwa wystąpił do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o sprawdzenie w ramach nadzoru decyzji, którą wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru. Firma ZUO International zaskarżyła działania Sejmiku. Sprawa trafiła do sądu. Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uchylił niekorzystny dla województwa wyrok WSA i w całości oddalił skargę firmy ws. nie wpisania jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego. Tym samym nie można aktualnie zarzucić Sejmikowi bezprawnego działania (bezczynności), a więc Województwo Lubuskie nie naraża się na wypłatę odszkodowanie związanego z wnioskiem tej firmy.

Źródło: lubuskie.pl

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.