Interwencje

Policjanci na każdym kroku przypominają kierowcom oraz pieszym o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, mgła, szybko zapadający zmrok to czynniki, które nie ułatwiają zadania uczestnikom ruchu drogowego. Czym więc spowodowana jest liczba zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych? Zdecydowanie nadmierna prędkość.

15 listopada 2017 roku policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie na początku listopada w Świebodzinie fałszywych alarmów bombowych. Ustalenie kto jest sprawcą oraz gdzie przebywa było możliwe dzięki zintensyfikowanym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 28-letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Ponad cztery miliony złotych były warte pojazdy ciężarowe, maszyny rolnicze i koparko-ładowarki, które do sprzedaży oferowała zarejestrowana w Gorzowie Wlkp. firma. Jej 40-letni właściciel oskarżony jest o oszustwa na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Postępowanie prowadzone w sprawie 40-latka przez gorzowską Policję i Prokuraturę Okręgową zakończono aktem oskarżenia za liczne przestępstwa. Mężczyzna od lutego 2016 roku przebywa w areszcie.

Zielonogórska Policja wczoraj została powiadomiona o kobiecie i mężczyźnie, którzy pod pozorem sprawdzania jakości wody w instalacji weszli do mieszkania 89-letniej mieszkanki Zielonej Góry i ukradli jej ponad 1000 zł oszczędności. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać.

18-letni kierowca, który uprawnienia do kierowania uzyskał miesiąc wcześniej, stracił je po tym jak niemal potrącił dzieci będące na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał firmę w której pracował na prawie pół miliona złotych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości mężczyzna postanowił sobie „dorobić” oszukując swojego pracodawcę.

Zielonogórscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę zamieszanego w co najmniej kilka oszustw metodą „na wnuczka”. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Poznania. Przyznał się także do innych oszustw na terenie kraju. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na 3 miesiące.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 49-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, znęcanie się psychiczne i fizyczne od roku 2013 do 28 października 2017 w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego nad 77-letnią ciotką.

Gorzowscy policjanci interweniowali w nietypowej sprawie. Dzięki ich szybkiemu działaniu kobieta nie zażyła zbyt silnego lekarstwa, które omyłkowo zostało wydane w aptece.

Leżał na środku drogi i potrzebował pomocy. Potrącony kot miał wiele szczęścia, że krajową 92, na wysokości Pniew podróżował mł. asp. Maciej Kimet. Zatrzymał pojazd, ubrał kamizelkę odblaskową i wstrzymał ruch. Zwierzaka przewiózł do lekarza weterynarii tym samym ratując mu życie.

Uwaga na utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 29 w miejscowości Marcinowice.

Policjanci kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 27-latka, który kierował mitsubishi colt i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był poszukiwany i kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Odpowie teraz za popełnione przestępstwa.

Blisko 250 policjantów dbało o ład i porządek publiczny podczas rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywek III ligi piłki nożnej.

W niedzielę 12 listopada około godziny 8.15 pracownicy marketu Leroy Merlin w Zielonej Górze zgłosili włamanie na teren sklepu.

Policjanci z komisariatu II w Zielonej Górze dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem w niecałe dwie godziny po zdarzeniu. Okazało się, że mężczyzna ten ma na swoim koncie także kilkanaście innych podobnych czynów. Łączna suma strat przez niego spowodowanych to co najmniej 6500 zł.

Ludzka wyobraźnia chyba nie zna granic. Takie stwierdzenie jest jak najbardziej trafne w kontekście sytuacji jaka miała miejsce w jednym z marketów w Strzelcach Krajeńskich.

Dwa lata pozbawienia wolności grozi 39-latkowi zatrzymanemu za kłusownictwo na jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich.

Gubińscy policjanci odzyskali skradzioną z terenu Niemiec Toyotę Prius wartości blisko 56 tysięcy złotych oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o jej kradzież.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali pochodzącego z kradzieży nissana o wartości 70.000 zł.

Prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu oskarżał przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu 23-letniego Pawła R. (mieszkańca Szprotawy, przyp. red.)

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą intensywnie pracowali na wyjaśnieniem wszelkich okoliczności dotyczących zgwałcenia mężczyzny. Szeroko zakrojone czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 39-letniego obywatela Mołdawii. Z mężczyzną przeprowadzane będą czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który brutalnie pobił psa w Skwierzynie. 62-latek tłumaczył, że zdenerwował się, bo od kilku miesięcy pies zabijał mu kury. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy rozbili polsko-turecką grupę przestępczą.

Żagańscy policjanci zabezpieczali kolejne miejsce znalezienia niewypałów. Amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej znalazł mieszkaniec Konina Żagańskiego w czasie wykopywania słupka ogrodzeniowego na swojej posesji.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec auto marki Mazda 6.

W nocy z poniedziałku na wtorek przy ul. Kwiatowej doszło do podpalenia trzech samochodów osobowych – volkswagena, citroena i skody.

Nowosolscy policjanci mieli do czynienia z nietypową interwencją. Otrzymali zgłoszenie, że po ulicy biegają dwa konie i mogą stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, w toku postępowania przygotowawczego prowadzonego pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie są podejrzani o organizowanie nielegalnego przerzutu cudzoziemców, fałszowanie dokumentów oraz wymuszenia zwrotu długów. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Polski na zachód Europy, fałszerstwami dokumentów oraz wymuszaniem zwrotu długów.

Bardzo intensywne działania Lubuskiej Policji wsparte czynnościami Policji niemieckiej skutkowały uwolnieniem porwanej w poniedziałek kobiety ze Słubic.

W poniedziałek wieczorem zapalił się dach przy kamiecy wielorodzinnej przy ulicy Towarowej w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.