Interwencje

We wtorek, 26 września około godz. 11.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze otrzymał informację o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Ruczajowej. Zapalił się Opel Frontera.

Dwa promile alkoholu w organizmie i 103 km/h w terenie zabudowanym, to nieodpowiedzialne zachowanie 29-letniej kobiety zatrzymanej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Kobieta za niebezpieczną jazdę straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Totalnym brakiem poszanowania do obowiązujących norm prawnych wykazał się 34-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który w ubiegłym tygodniu wpadł w ręce wschowskich kryminalnych.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy siłą weszli do domu, zaatakowali domowników gazem łzawiącym oraz maczetami. W ten sposób chcieli odzyskać pieniądze, które był im winny jeden z domowników. Za tego typu przestępstwo mieszkańcom Żagania grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zielonogórscy policjanci zostali wczoraj wieczorem wysłani na bardzo nietypową interwencję. Na numer alarmowy Dyżurnego KMP zadzwoniła zielonogórzanka, która zauważyła na ulicy Sucharskiego kolorowo ubarwionego i egzotycznie wyglądającego węża.

Lubuscy policjanci prowadzili poszukiwania za zaginionymi osobami, które nie powróciły do swojego miejsca zamieszkania. Z uwagi na fakt, iż zgłoszone przez rodzinę zaginięcia dotyczyły starszych, schorowanych osób mundurowi natychmiast przystąpili do działań, które prowadzone były w trudnych warunkach.

Żagańscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą podczas przeszukania realizowanego w mieszkaniu młodego mężczyzny ujawnili kajmana okularowego, który jest na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem. Gad został zabrany przez pracowników Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Lubuska Policja wzbogaca się o kolejne urządzenia służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten wspaniały gest od darczyńcy pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z kierowcami, którzy prowadzą samochody pod działaniem alkoholu.

Na drogach powiatu krośnieńskiego miały miejsce wspólne działania policjantów drogówki i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Przedsięwzięcie adresowane było do kierujących pojazdami ciężarowymi, przewożącymi materiały niebezpieczne. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów, wymagane zezwolenia i uprawnienia wymagane przy transporcie tego typu materiałów, a także stan psychofizyczny i czas pracy kierowców.

Nowosolska policja ustaliła i zatrzymała podpalacza. 26-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Sprawa trafi do sądu.

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.

Lubuscy policjanci w wyniku żmudnych i intensywnych czynności zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zgwałcenie 8-latki. 21-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego czeka obecnie na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych. Do więzienia może trafić na 12 lat. Policja i Prokuratura będą wnioskować o areszt.

Wschowscy kryminalni ustalili dane personale osób, które w przeciągu ostatnich dni pojawiły się w salonach jubilerskich we Wschowie.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG skontrolowali ciężarówkę, w której znajdowało się prawie 7 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 3 milionów zł.

W środę, 13 września około godz. 10.00 pracownicy wykonujący prace remontowe przy konstrukcjach wsporczych do prowadzenia przewodów linii elektroenergetycznej zauważyli trzy przedmioty przypominające pociski artyleryjskie.

Policjanci z Sulechowa po krótkim pościgu uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając rozbił bramę wjazdową posesji. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Policjanci z gubińskiego komisariatu podczas kontroli drogowej ujawnili w aucie narkotyki, a na przyczepce elementy karoserii od Audi, pochodzącej z kradzieży z terenu Niemiec.

Wschowscy policjanci poszukują przedstawioną na załączonych zdjęciach z zapisu monitoringu kobietę, która 7 września br. tuż przed godziną 16.00 wybiegła ze sklepu jubilerskiego ze złotym łańcuszkiem wartym ponad 800 złotych.

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego odzyskali skradzioną na terenie Niemiec mazdę cx-5. Mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem, który został tymczasowo aresztowany. Odzyskany samochód o wartości 50 tysięcy złotych wkrótce wróci do swojego prawowitego właściciela.

W poniedziałek 11 września około godzony 8.30 na ulicy Poznańskiej w Chynowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut.

Wczoraj zielonogórscy policjanci wspomagani przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zabezpieczali ostatni wieczór tegorocznego Winobrania.

Chwile niepewności przeżył mężczyzna z powiatu pyrzyckiego, gdy podczas wyprawy na grzyby zgubił się w lesie.

Pomimo, że od II Wojny Światowej minęło ponad 70 lat, dalej pozostałości po tamtych wydarzeniach stwarzają realne zagrożenie. Często podczas pracy w ogrodzie, prac budowlanych można natknąć się na amunicję lub niewybuchy. Pomimo tego, że wyglądają na zardzewiałe i niegroźne, nadal mogą eksplodować.

Do Posterunku Policji w Brodach, na przesłuchanie w pewnej sprawie, zgłosił się 31-letni mężczyzna. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy sprawdzili co jest tego powodem. Okazało się, że 31-latek posiadał przy sobie marihuanę, którą hodował także na swoim podwórku. Grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież, perfumy i porcelanę z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Właściciel stoiska usłyszał 20 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 25 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy okradli podróżnych czekających na pociąg na Placu Kolejarza. Pokrzywdzeni zasnęli i w tym czasie sprawcy ukradli im portfele, dokumenty i telefony komórkowe.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa.

W poniedziałek 4 września około godz. 9.30 na 315 km S3 w kierunku Nowego Miasteczka doszło do wypadku z udziałem 4 aut. Ranny 22-letni mężczyzna trafił do szpitala.

27 sierpnia 2017 roku, około godziny 17.00, w okolicach miejscowości Nowe Gorzycko gm. Pszczew, doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi z samochodem osobowym VW Passat.

Policjanci z Iłowej i z Żagania prowadzą działania poszukiwawcze za zaginionym Michałem Draguła, lat 94, który prawdopodobnie w nocy z 2/3 września przez okno na parterze wyszedł ze swojego domu w nieznanym kierunku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.