Trzy promile, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i list gończy...

13 lipiec 2017
(1 głos)

Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym chryslerem.

Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma aż trzy promile alkoholu w organizmie. Poza tym posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności – właśnie za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 40-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ujawniają wykroczenia kierujących i pieszych, a także zajmują się obsługą i zabezpieczeniem zdarzeń drogowych. Ogromną wagę przykładają do stanu trzeźwości kierujących, która to trzeźwość ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Działania lubuskich policjantów, takie jak m.in. „Trzeźwy Poranek”, „Alkohol i Narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu czy innych środków psychoaktywnych. Reagujemy również na każdy sygnał płynący od społeczeństwa, w którym obywatele informują o przypadkach kierowania innych osób w stanie nietrzeźwości. Podkreślamy jednocześnie, że w każdej jednostce Policji możemy anonimowo, o każdej porze dnia i nocy sprawdzić swój stan trzeźwości.

Wczorajszego popołudnia (12 lipca) policjanci gorzowskiej drogówki patrolowali okolice podgorzowskich Chwalęcic i po godzinie 16 zatrzymali do kontroli osobowego chryslera. Po podejściu do samochodu mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu, dlatego przeprowadzili badanie alkomatem. Urządzenie wykazało aż trzy promile alkoholu w organizmie kierowcy. Samochód, którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony. Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który minioną noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, ze mężczyzna posiada dożywotni zakaz wszelkich pojazdów mechanicznych, który został orzeczony przez sąd za poprzednie przypadki kierowania samochodem po alkoholu. Ponadto 40-latek był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności właśnie za... niestosowanie się orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.