Kierował pod wpływem narkotyków

14 lipiec 2017
(0 głosów)
Autor: 
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kierowcę, który prowadził pod wpływem narkotyków oraz pasażera, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę.

Patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli samochód marki Mercedes, na polskich numerach rejestracyjnych. Podczas przeszukania pojazdu i podróżujących w nim mężczyzn, u 34-letniego pasażera, obywatela RP, ujawniono 6,55 grama amfetaminy i 24.75 grama marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymany Polak przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby oraz karze grzywny w wysokości 2000 zł.

Ponadto na zawartość narkotyków w organizmie przebadano kierowcę. Próbka potwierdziła obecność marihuany. Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Słubicach w celu prowadzenia dalszych czynności.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.