Za prędkość sypią się mandaty!

17 lipiec 2017
(0 głosów)
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Przez trzy dni lubuscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu żagańskiego mundurowi ujawnili 70 przypadków przekroczeń dopuszczalnej prędkości i zatrzymali jedno prawo jazdy. Z kolei policjanci świebodzińskiej drogówki ujawnili 43 wykroczenia związane z jazdą z nadmierną prędkością oraz zatrzymali 5 praw jazdy na okres 3 miesięcy.

W dniach 14-16 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w czasie prowadzonych działań kontrolnych policjanci ruchu drogowego ujawnili 70 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, w tym 5 popełnionych przez obcokrajowców. Ponadto policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy kierowcy, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy na terenie zabudowanym - 15 lipca na ul. Lotników Alianckich w Żaganiu policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki Opel Vivaro, który jechał z prędkością 110 km/h, Policjanci zatrzymali 30-letniemu kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Świebodzińscy policjanci w trakcie działań "Prędkość" skontrolowali aż 118 kierujących. W związku z przekroczeniem prędkości zostało zatrzymanych 43 kierujących. 4 z 5 uprawnień które mundurowi zatrzymali za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym miało miejsce w miejscowości Świebodzin, a ostatnie w miejscowości Romanówek. Poruszanie się z nadmierną prędkością nadal jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Przykładem tego jest zdarzenie z dnia 14 lipca 2017 roku pomiędzy miejscowościami Lubogóra – Ołobok na terenie powiatu świebodzińskiego. W wyniku poruszania się z nadmierną prędkością, kierujący nie opanował pojazdu, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a trzy trafiły do szpitala. Dwoje z nich jest w stanie ciężkim. Kierujący pojazdem dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci apelują o rozsądek podczas prowadzenia pojazdu, a przede wszystkim o ograniczenie prędkości.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.