Zabił współlokatora młotkiem po libacji alkoholowej

10 sierpień 2017
(2 głosów)

Do tego brutalnego morderstwa doszło w grudniu 2015r. 45-letni obecnie mężczyzna zadał liczne ciosy swojemu 76-letniemu współlokatorowi. Uderzał młotkiem powodując u starszego pana między innymi rany tłuczone głowy, stłuczenia mózgu, krwotok dokomorowy, złamanie kości czaszki a także stłuczenie szyi. Ciosy okazały się śmiertelne.

Mężczyźni mieszkali razem w domu jednorodzinnym, gdzie często wspólnie spożywali alkohol. Taka okoliczność miała miejsce również w dniu 17 grudnia 2015 roku. W toku śledztwa ustalono, iż tego dnia, po libacji alkoholowej, gdy mężczyźni zostali sami, 45-letni sprawca z nieustalonych przyczyn zaatakował leżącego na łóżku pokrzywdzonego uderzając go wielokrotnie obuchem młotka w głowę. Następnie mężczyzna wezwał pomoc medyczną i kierowany przez dyspozytora próbował udzielić pomocy pokrzywdzonemu.

Z uwagi na deklarowaną przez podejrzanego niepamięć wynikającą z upojenia alkoholowego oraz zmianę wyjaśnień w toku postępowania przygotowawczego niezbędne było zwrócenie się do wyspecjalizowanych instytutów badawczych celem wydania opinii kryminalistycznych. Badaniom poddano m.in. ubiór sprawcy oraz wytypowane narzędzie zbrodni - młot pod kątem obecności mieszaniny DNA pokrzywdzonego, a także powołano biegłego sądowego z dziedziny analizy śladów krwawych. Ostatnia opinia miała decydujące znaczenie dla rozstrzygnięcia w niniejszej sprawie, pozwoliła bowiem nie tylko na potwierdzenie sprawstwa 45-latka, ale również wskazała jego pozycję oraz sposób zadawania uderzeń starszemu panu.

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z 2 czerwca 2017 roku skazał mężczyznę na karę 25 pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Żródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.