Długi sierpniowy weekend. Uważajmy na drogach

12 sierpień 2017
(1 głos)
KWP Gorzów Wlkp

Przed nami kolejny zbieg dni wolnych. Wielu zdecyduje się spędzić ten czas z dala od swych domów.

Niech wszystkich kierowców charakteryzuje odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsądek. To mogą być czynniki, które sprawią, że podróż będzie spokojna i przede wszystkim bezpieczna. Lubuscy policjanci będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę drogami naszego regionu.

Od piątku /11 sierpnia/ lubuscy policjanci będą mocno czuwali na wszystkich arteriach komunikacyjnych naszego regionu. Zwiększona koncentracja stróżów prawa ma zapewnić bezpieczną podróż zmotoryzowanym. Funkcjonariusze głównie drogówki będą gotowi do pomocy, cennych wskazówek i szybkiego rozładowywania tworzących się ewentualnie utrudnień. Tu od razu nasuwa się wniosek polegający na wcześniejszym popracowaniem z mapą czy nawigacją w kontekście wyboru trasy alternatywnej. Szczególnie jeśli chodzi o wciąż remontowaną trasę S3, gdzie jednopasmowe miejscowo odcinki tej drogi /szczególnie w rejonie Gorzowa Wlkp./ nie radzą sobie z dużym natężeniem ruchu pojazdów z wielu miejsc Polski.

Ale pamiętajmy także o prędkości. Ta może zabić. To wciąż najczęstsza przyczyna drogowych zdarzeń. Nieoceniony będzie wcześniejszy wypoczynek i odpowiednie przygotowanie samochodu. Przypominamy o wyposażeniu najmłodszych pasażerów w foteliki i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Trzeźwość jest chyba zjawiskiem, nad którym specjalnie rozwodzić się nie trzeba. W każdym policyjnej jednostce można wcześniej się przebadać zanim wsiądzie się do auta.

Zatem zróbmy wszystko, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie wrócić do tych, którzy na nas czekają. Lubuscy policjanci zrobią wszystko aby tak się stało. Szerokości!

tabela

Poniżej przedstawiamy zestawienie zdarzeń drogowych w przedmiotowym okresie w latach poprzednich.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.