Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków (ZDJĘCIA)

12 sierpień 2017
(1 głos)
KWP Gorzów Wlkp

Skuteczna praca gorzowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła do zatrzymania dwóch osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukań znaleźli 1,2 kilograma marihuany, ponad 200 gramów amfetaminy i tabletki ecstasy.

- Funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się narkotykowymi sprawami trafili na trop przestępczej działalności kilka tygodni temu - mówi sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. - Pewne informacje musiały zostać jednak zweryfikowane. Praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania mieszkańców Gorzowa Wlkp. Kiedy gorzowscy policjanci zebrali niezbędne informacje, postanowili zaskoczyć podejrzanych w mieszkaniu. Ci nie spodziewali się takiej wizyty.

W środę (9 sierpnia) funkcjonariusze weszli do mieszkania zajmowanego przez parę 32-latków i dokładnie je przeszukali. Podejrzenia okazały się trafne. Podczas przeszukania mieszkania i samochodu znaleziono 1,2 kilograma marihuany, ponad 200 gramów amfetaminy i tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli także wagę. Czarnorynkowa wartość zabronionych substancji to około 80 tys. zł. Zatrzymana para 32-latków już wcześniej była znana policjantom.

- Jeszcze tego samego dnia kobieta i mężczyzna trafili do gorzowskiej komendy - dodaje rzecznik. - Zostaną im przedstawione zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. W ich sprawie Policja złożyła wniosek o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.