Zlikwidowano nielegalne magazyny oraz wytwórnię papierosów (ZDJĘCIA)

10 październik 2017
(1 głos)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów oraz ujawnili i zatrzymali towary o wartości niemal 900.000 zł.

- Podczas działań prowadzonych w 3 miejscowościach województwa lubuskiego, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 1320 litrów alkoholu jednego ze znanych producentów, ponad tonę krajanki tytoniu oraz niemal 53 000 papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Ponadto na terenie jednej z kontrolowanych posesji ujawniono maszynę do pakowania papierosów oraz puste opakowania służące do produkcji papierosów znanych marek. Wartość zatrzymanego towaru to prawie 900.000, a uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą ponad milion zł. Trzem mieszkańcom województwa lubuskiego w wieku – 34, 36, 51 lat za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą wysokiej grzywny. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.