Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierowcą

25 listopad 2017
(0 głosów)
Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Żagańscy policjanci z ognia patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który jadąc samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna ma czteroletni zakaz kierowania pojazdami, a w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

- W czwartek, 23 listopada o godzinie 20.20 policjanci z Ogniwa Patrolowi-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zauważyli na ul. Kożuchowskiej jadący z naprzeciwka samochód osobowy m-ki Volkswagen, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany - informuje podinsp. Sylwia Woroniec, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu. - Policjanci zawrócili radiowóz i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe aby zatrzymać auto. Mężczyzna kierujący samochodem nie reagował na policyjne sygnały i chcąc zgubić policjantów zjechał w polną drogę w kierunku miejscowości Bożnów. Jego decyzja okazała się nieskuteczna, gdyż po chwili został zatrzymany przez mundurowych. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze dwóch pijanych pasażerów. W czasie zatrzymania kierowca był agresywny i stawiał czynny opór. W związku z tym policjanci użyli wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Okazało się, że samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Brzeźnica.

Sprawdzenie jego danych osobowych w policyjnej bazie danych wykazało, że kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami na okres czterech lat. Od kierowcy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pijany kierowca volkswagena nie miał tez przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia OC. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Samochód został zabezpieczony na koszt właściciela przez pomoc drogową.

48-latek usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 września, po godzinie 19:00. W Zielonej Górze na al. Zjednoczenia samochód osobowy potrącił starszego mężczyznę. Droga w kierunku wiaduktu kolejowego jest zablokowana.

 • Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.

 • Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  W sobotnie popołudnie przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Mężczyzna kierujący renault megane złapał gumę, wskutek czego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewa.

 • Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość – to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h do tego był pijany.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo

  Podczas obchodów "Światowego Dnia Bez Samochodu" żarscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Żarach, gdzie rozmawiali o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i bezpiecznie korzystać z dróg, a także o tym, że warto korzystać z alternatywnych środków komunikacji przyjaznych środowisku.

 • Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Już 27 lat mija od tajemniczej zbrodni 18-letniej Joanny Tomczak z Żagania. Jej ciało zostało znalezione w lesie rok po zabójstwie. Czynności śledczych nie pozwoliły wówczas na wyjaśnienie zagadkowej śmierci, mimo, że do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. Nad sprawą intensywnie pracują policjanci operacyjni z KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.