Najpierw przekroczył prędkość, później zaczął uciekać. Miał 2,5 promila

13 marzec 2018
(2 głosów)
KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci sulęcińskiej drogówki zmierzyli prędkość pojazdu, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h, jechał 106 km/h.

50-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego nie zatrzymał się do kontroli. Gdy po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów, okazało się, że jest nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek, 12 marca około południa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w miejscowości Grochów zmierzyli prędkość pojazdu marki Opel. Jak się okazało jechał on z prędkością 106 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h. Policjanci dali więc sygnał do zatrzymania kierującemu, który początkowo zwolnił, jednak gdy zbliżył się do patrolu gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Międzyrzecza. Funkcjonariusze ruszyli za tym pojazdem i po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało kierującym był 50-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, od którego mundurowi wyczuli alkohol. Po badaniu okazało się, że ma on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu już do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Za ten czyn grozi mu grzywna do 5000 zł. Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy. Sąd orzeknie na jaki czas. Minimalny okres to 1 rok. Wszystkie czyny, które popełnił skutkują utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: asp. szt. Andrzej Barciński Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 września, po godzinie 19:00. W Zielonej Górze na al. Zjednoczenia samochód osobowy potrącił starszego mężczyznę. Droga w kierunku wiaduktu kolejowego jest zablokowana.

 • Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.

 • Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  W sobotnie popołudnie przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Mężczyzna kierujący renault megane złapał gumę, wskutek czego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewa.

 • Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość – to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h do tego był pijany.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo

  Podczas obchodów "Światowego Dnia Bez Samochodu" żarscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Żarach, gdzie rozmawiali o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i bezpiecznie korzystać z dróg, a także o tym, że warto korzystać z alternatywnych środków komunikacji przyjaznych środowisku.

 • Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Już 27 lat mija od tajemniczej zbrodni 18-letniej Joanny Tomczak z Żagania. Jej ciało zostało znalezione w lesie rok po zabójstwie. Czynności śledczych nie pozwoliły wówczas na wyjaśnienie zagadkowej śmierci, mimo, że do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. Nad sprawą intensywnie pracują policjanci operacyjni z KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.