Pożar lasu i młodnika w Ciemnicach. Sytuacja była trudna i dynamiczna (ZDJĘCIA)

15 kwiecień 2018
(3 głosów)

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 kwietnia. Około godziny 15:00 do dyżurnego operacyjnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu oraz młodnika w miejsowości Ciemnice. Spaliło się około 2,5 hektara ścioły. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie.

Las palił się około 2 km od zabudowań. Początkowo do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej z powiatu krośnieńskiego. Do akcji prócz zawodowców wyjechali również ochotnicy z Dąbia, Bobrowic oraz Ciemnic. Wkrótce na miejsce pożaru dotarł również lokalny leśniczy.

Sytuacja była trudna i dynamiczna, ponieważ pożar cały czas się rozprzestrzeniał. Gdy ogień pojawił się w młodniku rozpoczęła się prawdziwa walka z czasem. Dowódca działań ratowniczo-gaśniczych poprosił o wsparcie, które po chwili było już w drodze. Do akcji wyjechał ciężki samochód gaśniczy z Zielonej Góry.

Na szczęście sytuacja pożarowa w młodniku została szybko opanowana. - Kilka minut więcej i ogień mógłby zająć korony drzew, co stworzyłoby realne zagrożenie dla całego kompleksu leśnego - oceniali strażacy.

W centrum Ciemnic zorganizowano punkt czerpania wody. Na wiosce stanęła cysterna z Krosna Odrzańskiego, która po podłączeniu do hydrantu zasilała w wodę inne zastępy.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.