Nielegalny biznes 37-letniej oszustki. Ponad 400 tys. złotych strat. Kobieta usłyszała już 45 zarzutów

21 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Nielegalny biznes 37-letniej oszustki. Ponad 400 tys. złotych strat. Kobieta usłyszała już 45 zarzutów KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci z wydziału kryminalnego strzeleckiej komendy wspólnie z prokuratorem skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która jest podejrzana o kilkadziesiąt oszustw. 37-latka usłyszała w sumie 45 zarzutów, a straty, które spowodowała u pokrzywdzonych podmiotów gospodarczych przekraczają 400 tysięcy złotych.

Sposób działania 37-latki był prosty, ale jak się okazało niestety skuteczny. Jej przestępczy proceder miał swój początek jeszcze w 2008 roku. Wtedy po raz pierwszy kobieta w prowadzonym przez siebie sklepie na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego dopuściła się pierwszego oszustwa.

- Przestępstwo polegało na tym, że 37-latka pobrała towar w jeden z hurtowni nie płacąc za niego. Należność za fakturę miała być uregulowana z odroczonym terminem płatności. Niestety pieniądze nigdy nie trafiły na konto firmy. W tym przypadku wartość strat, to kilkaset złotych - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Kobieta postanowiła nadal kontynuować nielegalny biznes. Jej ofiarami stawały się kolejne podmioty gospodarcze i hurtownie na terenie całej Polski. Działanie 37-latki było przez klika lat skuteczne, ponieważ nigdy nie wracała do oszukanych wcześniej podmiotów. Wybierała kolejne ofiary na terenie kraju. - Kobieta swój nielegalny proceder prowadziła aż do 2015 roku, a jej łupem padały coraz to większe kwoty - podkreśla sierż. szt. Bartos.

W 2015 roku nastąpił przełom w sprawie. Wtedy jeden z przedstawicieli pokrzywdzonych podmiotów zgłosił oszustwo. Wnikliwa praca dochodzeniowa policjantów ze Strzelec Krajeńskich pozwoliła ustalić, że pokrzywdzonych jest dużo więcej. Sprawa była skomplikowana z uwagi na dużą ilość pokrzywdzonych oraz fakt, że 37-latka utrudniała postępowanie, nie stawiając się na wezwania.

Taka postawa nie zniechęciła śledczych. - Po wielomiesięcznej, wspólnej pracy policjantów i prokuratorów został skierowany przeciwko 37-latce akt oskarżenia, który liczy 45 zarzutów. Ponadto śledczy zastosowali również zabezpieczenie majątkowe w wysokości 80 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za oszustwa grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności - dodaje sierż. szt. Tomasz Bartos.

 • Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Potrącenie na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 września, po godzinie 19:00. W Zielonej Górze na al. Zjednoczenia samochód osobowy potrącił starszego mężczyznę. Droga w kierunku wiaduktu kolejowego jest zablokowana.

 • Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.

 • Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  W sobotnie popołudnie przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Mężczyzna kierujący renault megane złapał gumę, wskutek czego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewa.

 • Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość

  Alkohol i nadmierna prędkość – to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h do tego był pijany.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo

  Podczas obchodów "Światowego Dnia Bez Samochodu" żarscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Żarach, gdzie rozmawiali o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i bezpiecznie korzystać z dróg, a także o tym, że warto korzystać z alternatywnych środków komunikacji przyjaznych środowisku.

 • Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Morderstwo sprzed 27 lat (ZDJĘCIA)

  Już 27 lat mija od tajemniczej zbrodni 18-letniej Joanny Tomczak z Żagania. Jej ciało zostało znalezione w lesie rok po zabójstwie. Czynności śledczych nie pozwoliły wówczas na wyjaśnienie zagadkowej śmierci, mimo, że do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. Nad sprawą intensywnie pracują policjanci operacyjni z KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.