Wypadek w Nowej Soli. Autobus zderzył się z osobówką. Dwie osoby ranne. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

08 sierpień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Wypadek w Nowej Soli. Autobus zderzył się z osobówką. W akcji śmigłowiec LPR Jakub Wolnik

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 sierpnia. Około godziny 10:15 na skrzyżowaniu ulic Muzealna i Wróblewskiego w Nowej Soli, autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana.

- 64-letni Niemiec kierujący Skodą Fabia nie ustąpił pierwszeństwa dla autobusu - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji. Oba pojazdy zostały dość mocno zniszczone, a na jezdnię wyleciało wiele elementów karoserii. Ponadto w osobówce częściowo posypała się przednia szyba.

W autobusie jechało kilku pasażerów, a w Skodzie podróżowały 3 osoby. Na miejsce wysłano służby ratownicze. Przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. - Pasażer z osobówki trafił do nowosolskiego szpitala śmigłowcem, natomiast pasażer autobusu karetką pogotowia - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Ulica Muzealna jest zablokowana. Funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki zebrali już wszystkie ślady i cały czas ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.