Kontakt NL

Na drodze S3 na wysokości stacji Orlen doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, BMW i Fiata Punto. Kierująca BMW trafiła do szpitala.

Mieszkańcy ulicy Zawadzkiego w Zielonej Górze zgłosili nam, że od dłuższego czasu ich osiedle odwiedzane jest przez dziki.

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie". W ramach realizacji inwestycji do obecnego budynku SOSW zostanie dobudowane drugie skrzydło.

Miejski plac zabaw przy ul. Jana Paska w Sulęcinie, który znajduje się obok ogródków działkowych zna wielu mieszkańców miasta. Bawiło się tam kilka pokoleń.

12 sierpnia w małej wiosce Górzykowo koło Sulechowa odbyła się wielka impreza pod nazwą Kiściozjazdy.

"Przy każdych wyborach obiecują, podają rękę, a później o nas zapominają" - mówią naszej redakcji panowie Andrzej i Marcin z Sulęcina.

W związku z meczem żużlowym - Derbami Lubuskimi - w niedzielę 13 sierpnia czasowo zamknięta zostanie część ulicy Wrocławskiej oraz ulice w okolicy stadionu.

Do zdarzenia doszło na ulicy Dworcowej (na wysokości sklepu „Żabka”). Poważne utrudnienia w ruchu!

Dzisiejszej nocy (09.08) w Krzeczkowie nad Jeziorem Niesłysz zaginął pies rasy Shih-tzu. Ma na imię Max. Jest niewielki, chudy, wystraszony i bez obroży. Znakiem szczególnym Maxa jest zez rozbieżny.

Mamo, tato Karpacz Co ty na to? Takie hasło reklamowe widnieje na stronie tytułowej przewodnika dla rodzin z dziećmi na tegoroczny sezon wakacyjno - urlopowy. Jak się okazuje hasło bardzo trafne, gdyż Karpacz podczas wakacji odwiedza mnóstwo osób w różnym wieku w tym wielu Lubuszan.

Radość wielka w naszych sercach bo udało nam się pozyskać z UE na projekt partnerski, wspólnie z miastem Friedland w Niemczech, przeszło 1 mln euro na remont i rewitalizację bazy sportowo-rekreacyjnej na Winnej Górze - tak rozpoczął informację prasową do naszej redakcji Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

Smartfony przydają nam się zarówno w codziennych czynnościach, jak i podczas letniego wypoczynku.

W niedzielę 16 lipca w Sulecinskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny poświęcony Krzysztofowi Krawcowi z Glisna w gminie Lubniewice

Probosz parafii Sulęcin ks. Piotr Mazurek ogłosił datę tegorocznego odpustu ku czci patrona parafii sw. Henryka.

Już wkrótce w Sulęcinie może powstać kryty basen. Wszysko zależy od mieszkańców.

[Warszawa, 04 lipca 2017 r.] Postępowanie przeciwko producentowi suplementów - Walmark w Sosnowcu - zostało wszczęte w kwietniu 2016 r. UOKiK sprawdził reklamy produktów Pneumolan oraz Pneumolan Plus.

W środę 28 czerwca przez Zieloną Górę i okolice przeszedł bardzo duży opad deszczu, momentami sytuacja była dramatyczna. Strażacy mają bardzo dużo interwencji w związku zalanymi drogami, lokalami, garażami, parkingami, oraz posesjami.

W Mrzeżynie koło Trzebiatowa odbył się po raz kolejny ogólnopolski turniej juniorów w piłkę nożną.

Podczas Miejskiego Święta Hanzy, w niedzielę 16.07.2017r. o godz. 12:00 po raz pierwszy grupy zawodników, bądź pojedyncze chętne osoby z naszego regionu wezmą udział w spływie pontonów, które sami udekorują.

Nie wiele dzieliło od tragedii, której skutki mogły być dużo poważniejsze.

W czwartek 1 czerwca około godz.15.00 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na jednym z głównych skrzyżowań w Zielonej Górze.

Krótko przed godziną 15.00 Dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej otrzymał informacje o pożarze lasu w okolicach działek przy ulicy Nowej w Zielonej Górze.

Na drodze S3 na wysokości wiaduktu kolejowego (288 km) z lawety spadła koparka.

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia powstania.

Wybuch bomby, strzelanina lub wzięcie zakładników. Te sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, ale należy wiedzieć, jak się zachować, gdy staniemy się ich uczestnikami.

W środę 10 maja około 20.30 spod bloku przy ulicy Owocowej 1 w Zielonej Górze skradziono rower.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze poszukuje świadków kolizji drogowej, która miała miejsce w dniu 26.04.2017 roku między godziną 09:00 a 12:00 w Zielonej Górze na ulicy Stromej.

Google, we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, uruchamia kolejny projekt w ramach programu Internetowe Rewolucje, wspierający rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Wspólnym celem Google i ZPP jest zaangażowanie w program 10 000 firm do końca 2017 r.

Gubin, okolice Bricomarche. Grupa młodych chłopców natrafiła na reklamówkę z marketu, w której zamiast zakupów znajdowały się kociaki. Pozostawione na okropną śmierć.

Organizowana przez Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego już od trzech lat Gala LAUR NAUKOWCA przeszła do historii. W środę w Lubuskim Teatrze odbyła się uroczystość wręczenia statuetek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.