Zielona Góra pod wodą. Podsumowanie wieczoru (FILM)

28 czerwiec 2017
(1 głos)

W środę, 28 czerwca około godz. 20.00 przez południową część województwa Lubuskiego przeszła potężna burza. W kilku miastach wyrządziła wiele szkód. Najgorzej było w Zielonej Górze.

W ciągu kilku minut spadło około 50 ml deszczu na metr kwadratowy powierzchni. Zalanych zostało bardzo dużo ulic, piwnic, budynków użyteczności publicznej oraz mieszkania. Mały strumyk przy ulicy Batorego zamienił się w rwący potok zalewając ulicę Sulechowską. Ludzie chowali się pod wiatami autobusowymi. Samochody stawały w potokach deszczu. 

W ponad 100 akcjach na terenie miasta udział brały wszystkie zastępy OSP i PSP z całego powiatu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.