Społeczne

Od kilku dni temperatura za oknem przypomina nam, że mamy zimę. Część osób z tego powodu się cieszy, jednak dla bezdomnych każdy taki mroźny dzień, to walka o przetrwanie.

Choć za oknem porannego śniegu już prawie nie widać nam udało się z samego rana spotkać nietypową odśnieżarkę. Ma 22 lata, na liczniku 45 tys km, jest czerwona i śmiga niczym petarda.

Ma tylko dwa lata. Niestety dość mocno się ślini i ma... cztery łapy. Luis to bernardyn, który wraz ze swoimi dwunożnymi przyjaciółmi, Basią i Wojtkiem, postanowił wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze.

26. Finał już za kilka dni! Fundacja WOŚP przygotowała krótką instrukcję na temat tego, jak powinien wyglądać wolontariusz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z przykrością informujemy, że wczoraj, 9 stycznia 2018 r. zmarł prof. zw. dr hab. dr h.c. multi Bogusław Banaszak – twórca i Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zielonogórska firma Hertz Systems zaopatrzy około 60 wolontariuszy WOŚP w lokalizatory GPS z przyciskiem alarmowym.

Przez najbliższe tygodnie pacjenci, którzy trafią do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Dekerta w Gorzowie będą musieli liczyć z utrudnieniami. Wszystko przez prace remontowo-budowalne, dzięki którym SOR powiększy się o ponad tysiąc metrów kwadratowych.

Od kilku dni użytkownicy portali społecznościowych zalewani są wręcz serduszkami i wiadomościami "Udostępnij u siebie. Wyślij znajomym. Bijemy rekord wysłanych serduszek WOŚP". Sztab Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy informuje "nie jest to nasza akcja".

Mieszkańcy Kargowej walczą o ustawienie w ich mieście fotoradaru. Kierowcy nadmiernie przekraczają tu dozwoloną prędkość - 40 km/h. Do tego realizacja obwodnicy miasta decyzją Ministerstwa Infrastruktury została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już w internecie. Fundacja WOŚP przygotowała dziewięć różnych sposobów wsparcia 26. Finału w internecie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. By dowiedzieć się więcej - należy kliknąć grafikę związaną z wybraną zbiórką.

113 godzin słuchowiska, nagranie z udziałem 10 000 osób, 480 aktorów, tła dźwiękowe rejestrowane w Izraelu, ponad 3 miliony pobrań i odsłuchań Nowego Testamentu, ponad 2 lata pracy – zakończono nagrania do największego słuchowiska w Europie. „Biblia Audio – superprodukcja” to realizacja, w której biorą udział największe polskie gwiazdy, aktorzy amatorzy, muzycy, duchowni. Proces produkcyjny zakończył się na początku grudnia.

W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem.

Evergreen covers to przeboje, które przez minimum 20 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy. W czołówce tych utworów są świąteczne piosenki.

Wiele osób będzie chciało spędzić Święta Bożego Narodzenia wspólnie z rodziną, co często wiąże się z długimi podróżami. Już od piątku, 22 grudnia na drogach pojawia się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci podczas weekendu oraz świąt będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać lub będą wracać po świętach do swoich domów. Funkcjonariusze apelują, by wyruszając w drogę pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Dziś Andrzej Huszcza po raz pierwszy zobaczył swój pomnik. Zielonogórski artysta skończył właśnie prace nad rzeźbą i teraz stanie ona przy rondzie na ul. Wrocławskiej, w miejscu zjazdu na Raculę.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o Centralną Pracownię Leku Cytostatycznego.

Drużyna Falubazu odwiedziła przed świętami na Oddziale Rehabilitacji swoją podopieczną, 14- letnią Agatę i wręczyła jej torbę z prezentami.

Rok i trzy miesiące więzienia za znęcania się nad pracownikami. Osiem lat za wielokrotne gwałty. Dziś doszło kolejne pięć lat za wyłudzanie dotacji unijnych. Marek W. nadal jest na wolności.

Wart ponad 80 tysięcy bezzałogowy statek powietrzny został przekazany przez Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbietę Polak dla Lubuskiej Policji. Profesjonalny dron będzie odtąd wykorzystywany do wsparcia działań operacyjno – rozpoznawczych i poszukiwawczo – ratowniczych. To już kolejny gest ze strony zarządu Urzędu Marszałkowskiego, który cyklicznie wspiera lubuskich stróżów prawa sprzętem służącym do zapewnienia bezpieczeństwa.

Choroba nie wybiera i za nic ma sobie kalendarz. Dlatego też, gdy zdarzy się naszemu pracownikowi zachorować na przełomie roku, powinniśmy zwrócić uwagę na uprawnienia do wypłaty zasiłków chorobowych, rodzaj świadczenia i zmieniającą się minimalną podstawę jego obliczenia.

Dzielnicowi z żarskiej komendy uczestniczyli w imprezie mikołajkowej zorganizowanej w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Policjanci przypominali o bezpieczeństwie na drodze i obok Piotra Protasiewicza z Zielonogórskiego Falubazu, który rozdawał dzieciom mikołajkowe prezenty, przekazali najmłodszym opaski odblaskowe.

Jodła, Świerk czy Sosna? W markecie, na targowisku czy może bezpośrednio u leśniczego? Połowa grudnia to czas, kiedy pojawiają się stoiska z choinkami. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy gdzie i za ile można kupić świąteczne drzewko.

Wilczomlecz nadobny, popularnie zwany gwiazdą betlejemską to gatunek krzewu z rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae). Pochodzi z Meksyku i Gwatemali.

Zapach pierników rozchodzący się po całym domu to jeden z aromatów, który bez wątpienia kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem.

Okres świąteczny sprzyja licznym zakupom przez Internet. Często jest tak, że nie mamy czasu na chodzenie po sklepach, więc zakupy internetowe są dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Decydując się na takie zakupy, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, gdyż w przypadku nieuczciwych sprzedawców, może być ono zagrożone.

Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość ryb, owoców morza i przetworów z nich. Dopatrzyła się nieprawidłowości w ponad 70 proc. sklepów i hurtowni. Najwięcej zastrzeżeń kontrolerzy mieli do ryb mrożonych.

Grupa poszukiwawczo-ratownicza działająca w Ochotniczej Straży Pożarnej „Jarogniewice” w Zielonej Górze wzbogaciła się o nowe wyposażenie w postaci drona:
- dron DJI Matrice M210 (z tabletem CrystalSky);
- kamera termowizyjna Zenmuse XT 336x256;
- kamera światła dziennego Zenmuse x4s. 

Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”.

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku artyści, sportowcy, politycy oraz tysiące innych osób wspierają akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. W tę piękną inicjatywę stowarzyszenia „Wiosna” włączyli się również lubuscy policjanci, przygotowując świąteczne prezenty dla jednej z gorzowskich rodzin. Wszytko po to, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze radości, a na twarzach dzieci i ich rodziców zagościła nadzieja i uśmiech.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.