Społeczne

W 2016 roku statystyczny mieszkaniec Polski miał przeciętnie 40,2 lata - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego nt. stanu i struktury ludności.

W województwie lubuskim istnieją cztery czynne promy śródlądowe: w Milsku, Pomorsku, Brodach i Połęcku. Pod koniec maja na przeprawie w Milsku doszło do zdarzenia, podczas którego samochód osobowy stoczył się z promu wprost do Odry.

Marszałek daje… pomidory, a klub żużlowy Falubaz dokłada bilet na mecz speedway’a. We wtorek 25 lipca pod urzędem znów stanie krwiobus. Tym razem sytuacja jest dramatyczna – magazyny krwi są zupełnie puste.

Gdy żar leje się z nieba należy spożywać dużo płynów. Pozostaje jednak pytanie co pić, żeby było smacznie i zdrowo. Woda jest punktem wyjścia i bije rekord w rankingu popularności jednak poza nią jest jeszcze kilka ciekawych propozycji.

Gorzowski magistrat poszukuje firmy, która przeprowadzi badania marketingowe w zakresie struktury popytu w komunikacji miejskiej i podmiejskiej, popytu na liniach podmiejskich, dokona optymalizacji układu sieci komunikacji miejskiej oraz taryfy opłat.

Przeciętne wydatki Polaków na krajowe wyjazdy długookresowe wzrosły w 2016 r. z 774 zł do 839 zł – poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Problemy z przeprawą promową przez Odrę w naszym województwie to już chyba norma.

Na elementy ludzkich szczątków, pochowanych w drewnianej trumnie, natrafili budowlańcy pracujący na gorzowskim Kwadracie.

W sobotę, 29 lipca 2017 o godz. 10.00 rano startują VII Zawody Dog Trekking w Zielonej Górze, organizowane przez Inicjatywę Dla Zwierząt.

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający wzdłuż ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Pełną parą ruszyła tam budowa drogi aglomeracyjnej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszukuje pracowników do pracy w Oddziale w Zielonej Górze oraz inspektoratach w Nowej Soli, Krośnie Odrzańskim, Żarach i Świebodzinie.

Wojewódzkie obchody Święta Policji to czas podziękowań dla lubuskich funkcjonariuszy za zaangażowanie i codzienną służbę społeczeństwu. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Uroczysty apel połączony z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbył się w piątek (14 lipca). Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W wyniku ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego Konkursu na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze dokumenty złożyło aż 8 osób. Komisja Konkursowa jednomyślnie zdecydowała, że kandydatem na dyrektora zielonogórskiego pogotowia będzie Pan Marcin Mańkowski.

W najbliższy weekend wielkie świętowanie w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. Miejskie Święto Hanzy to impreza plenerowa organizowana wspólnie przez oba miasta. 14 i 15 lipca będzie co robić bo program wygląda bardzo aktrakcyjnie.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki zapowiedział, że w ramach rewitalizacji Wzgórz Piastowskich zostanie wybudowana wieża widokowa.

Wielkimi krokami zbliża się 23. Przystanek Woodstock. Organizatorzy radzą aby już teraz pomyśleć nad bezpieczną formą dotarcia do Kostrzyna i zapoznać się z bogatym programem festiwalu podczas którego każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

Dobre wieści z Żar. Mała Ania, która jest chora na bardzo rzadką chorobę AADC i nie może chodzić, ma wreszcie nowy specjalistyczny wózek. Teraz dziewczynka bez żadnych przeszkód może wyjść z domu i spacerować wspólnie z mamą.

Jeszcze tylko do soboty, 8 lipca 2017 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa pierwsza rekrutacja - rejestracja na stronie internetowej.

W Nowej Soli na wyremontowanych kamienicach pojawiają się napisy, wzory, coś co z pewnością odbiega od pojęcia graffiti. Prezydent Wadim Tyszkiewicz wielokrotnie podkreślał, że ma dość wandali i chuliganów. "Jestem zdruzgotany tym co wyprawiają w naszym mieście wandale, którzy mają czelność nazywać siebie graficiarzami ". Teraz ma kolejny pomysł na zaostrzenie walki z nimi.

Wakacje to okres wyjazdów dzieci i młodzieży na obozy i kolonie. Zielonogórscy policjanci codziennie kontrolują autobusy wiozące młodych ludzi do miejsc wypoczynku.

30-letnia mieszkanka Zielonej Góry stanie przed sądem za znęcanie się nad swoim kilkuletnim synem.

Burmistrz Sławy i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na gorącą imprezę na plażę w Sławie, podczas której wybrana zostanie miss i mister plaży.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Najlepsi z nich wzięli udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskich zawodów „Dzielnicowy Roku”, który rozgrywany był w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z testem wiedzy i specjalnie przygotowaną scenką – przyjęciem interesanta. W tym roku najlepszymi okazali się sierż. Piotr Kruk z KPP w Strzelcach Kraj. i sierż. Kinga Zaleska z KMP w Gorzowie Wlkp., którzy będą reprezentować garnizon lubuski w finale krajowym.

5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

Bezpieczeństwo kręci najbardziej rowerzystów! Oni najlepiej wiedzą, co to znaczy bezpiecznie poruszać się po drogach, gdyż jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na konsekwencje ignorowania przepisów, tak przez nich samych, jak i innych kierujących. Podstawowe, ale jakże ważne, zasady bezpiecznego poruszania się po drogach przypominali lubuscy policjanci podczas gorzowskiej „Masy krytycznej” z udziałem rowerzystów.

Ochronne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest czynnością obowiązkową, wykonywaną raz w roku. Uchylanie się od szczepienia psów jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny (do 5000 zł, por. art. 24 par. 1 kw).

Od poniedziałku, 26 czerwca kierowcy podróżujący po jednej z głównych arterii miasta mogą muszą liczyć sie z utrudnieniami, ruszył bowiem remont i modernizacja ulicy Westerplatte.

Podróż po S3, a szczególnie odcinek Nowa Sól - Sulechów co roku jest wielkim utrapieniem dla kierowców.

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i wypoczynku - obozów, kolonii dla dzieci i młodzieży. Czy zorganizowane są one w sposób prawidłowy i niezagrażający bezpieczeństwu dzieci i młodzieży? To właśnie kontrolowali policjanci z krośnieńskiej komendy, którzy wspólnie z pracownikiem sanepidu, odwiedzili kolonistów odpoczywających na zorganizowanym wypoczynku w Bronkowie.

W poniedziałek 26 czerwca w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, po raz VII spotkali się członkowie Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, w tym przedstawiciele Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Spotkaniu przewodniczył Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.