Święto Hanzy 2017

12 lipiec 2017
(0 głosów)
Autor: 
dronzielonagora.pl

W najbliższy weekend wielkie świętowanie w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. Miejskie Święto Hanzy to impreza plenerowa organizowana wspólnie przez oba miasta. 14 i 15 lipca będzie co robić bo program wygląda bardzo aktrakcyjnie.

Inauguracja imprezy odbędzie się 14 lipca na moście łączącym Słubice i Frankfurt. Właśnie tam burmistrzowie obu miast dokonają uroczystego otwarcia. W piątkowy wieczór ulicami obu miasta przebiegną uczestnicy "Biegu bez granic". Nie zabraknie oczywiście koncertów na scenie głównej przy Collegium Polonicum w Słubicach zaśpiewa około godz. 21.00 ulubieniec nastolatek Dawid Kwiatkowski oraz  Natalia Schroeder. Zgodnie z tradycją, równo o północy, na moście granicznym odbędzie się pokaz fajerwerków.

W sobotę 15 lipca przy Odrze miasteczko hanzeatyckie ze stoiskami rzemieślniczymi, przy których będą odbywać się rozmaite zajęcia i warsztaty dla dzieci oraz wesołe miasteczko. Na małej scenie, przy promenadzie nad Odrą, wystąpi Grzegorz Turnau ze specjalnym koncertem dla najmłodszych. Na dużej scenie przy Collegium Polonicum  wystąpi m.in. Kasia Moś, reprezentantka Polski w tegorocznej Eurowizji oraz Zakopower.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.