Ponad 50 tys. zł zebranych dla Roberta Helaka trafiło do potrzebujących (ZDJĘCIA)

09 sierpień 2017
(2 głosów)
CKIR

W poniedziałek, 7 sierpnia w Klubokawiarni "Piętro" Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" zorganizowało spotkanie, podczas którego przekazano pieniądze zebrane na leczenie 21-letniego Roberta Helaka.

Miesiąc wcześniej Robert przegrał kilkuletnią walkę z nowotworem złośliwym tkanek miękkich.

- Na spotkanie zostali zaproszeni Ci, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację eventów i zbiórkę pienieniędzy na rzecz młodego wschowianina - mówi Jolanta Awsiukiewicz. - To właśnie im chcieliśmy podziękować, ale mieli być również świadkami przekazania pieniędzy, z których Robert nie zdążył skorzystać.

Stowarzyszenie bardzo skrupulatnie podeszło do wyboru osób, które zostały obdarowane. Czworo z nich jest niemal w wieku Roberta i tak jak on zmagają się z chorobą nowotworową. Jednocześnie ich sytuacja życiowa nie należy do prostych.

- Tym młodym ludziom wręczyliśmy czeki po 10 tys. zł - kontunuuje Awsiukiewicz - Pieniądze mają pomóc im w leczeniu i walce z chorobą. Przekazaliśmy też wysokiej klasy pionizator mobilny i inhalator. Te prezenty otrzymały dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Naszym celem było ułatwienie im życia codziennego. Wrócił do nas także aparat/kamera z całym osprzętem - ten, którym wcześniej spełnilismy marzenie Roberta. Teraz trafił do rąk Szymka - fascynata fotografii. Szymon także walczy z nowotworem, a ten sprzęt ma być dla niego motywacją do działania. Łącznie przekazaliśmy blisko 53 tys. zł. Czekamy jeszcze na postawienie pomnika Robertowi - wszystkie zmiany opłacamy. To kolejne 2 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, których hostoria Roberta wzruszyła i zdecydowali się pomóc chłopakowi w każdy możliwy sposób. Mamy nadzieję, że dobro, które pozostało po Robercie teraz zaprocentuje.

Zdjęcia: CKIR

Miłość, która daje największą siłę (FILM)

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.