Międzynarodowy Dzień Białej Laski

11 październik 2017
(0 głosów)
Autor: 
fot. Jordan Adamek

W niedzielę 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza o godz. 12.00 wszystkie osoby niewidome, niedowidzące wraz z opiekunami i członkami rodzin do zwiedzania.

Na specjalnym spotkaniu adresowanym do osób z niepełnosprawnością wzroku pracownicy Działu Oświatowego przedstawią kilka najcenniejszych zabytków ze zbiorów naszego muzeum m.in. "Dziewczynkę ze słonecznikami" Olgi Boznańskiej, witraż Marii Powalisz Bardońskiej pt. „Winobranie”, gobelin „Winobranie”, "Naszą ziemię" Andrzeja Strumiłły, makietę przedstawiającą dawną Zieloną Górę, zabytki ze zbiorów Muzeum Wina - prasę winiarską oraz rzeźbę Bachusa, kamienie hańby z Muzeum Dawnych Tortur, rzeźbę "Święta Anna Samotrzeć ", a także kopię obrazu „Fortuna” Tadeusza Kuntze-Konicza ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej.

Na spotkaniu po raz pierwszy zaprezentowane będą audiodeskrypcje – foniczne opisy tych dzieł, które umożliwią widzom niewidomym i niedowidzącym zrozumieć co dzieje się na prezentowanym obrazie lub też co przedstawia wybrane dzieło sztuki. Do niektórych z tych zabytków zaprezentowane zostaną również trójwymiarowe ich modele, wydruki w 3D.

Działania te umożliwią osobą z dysfunkcjami wzroku poznanie najcenniejszych zabytków naszego muzeum oraz samodzielną interpretację tych dzieł. 

Muzeum zaprasza 15 października zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Na chętnych oczekują w holu muzeum Urszula Rogowska i Zofia Zalewska, które poprowadzą spotkanie. Wstęp wolny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.