Zakończono przebudowę torowiska. Otwarcie skrzyżowania Dowgielewiczowej - Walczaka w Gorzowie Wlkp.

10 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Zakończono przebudowę torowiska. Otwarcie skrzyżowania Dowgielewiczowej - Walczaka w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Nowosielski

We wtorek, 10 lipca, po godzinie 12:00 otworzono skrzyżowanie ulic Dowgielewiczowej i Walczaka, które zostało czasowo zamknięte ze względu na prace związane z przebudową torowiska tramwajowego. Prace odbywały się wzdłuż ulicy Walczaka na odcinku od stacji Shell do ul.Dowgielewiczowej.

- Na skrzyżowaniu przywrócona została pierwotna organizacja ruchu. Ponadto zlikwidowano objazdy kierujące mieszkańców ulic Dowgielewiczowej, Kućki, Korcza, Papuszy do wjazdu na osiedle od ulicy Górczyńskiej - mówi Rafał Krajczyński, Miejski inżynier ruchu.

Wykonawca planuje również przeniesienie przystanków komunikacji autobusowej (linia T1) w miejsce nowo wybudowancych peronów.

 • Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  Kierowca renault roztrzaskał auto o drzewo

  W sobotnie popołudnie przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Mężczyzna kierujący renault megane złapał gumę, wskutek czego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewa.

 • Kolizja na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sprawca wjechał na czerwonym świetle (ZDJĘCIA)

  Kolizja na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sprawca wjechał na czerwonym świetle (ZDJĘCIA)

  Do zdarzenia doszło we wtorek, 18 września, przed godziną 19:30. W Zielonej Górze na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Zacisze zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala. Występują utrudnienia w ruchu.

 • 41-letni gorzowianin z zarzutami za uporczywe nękanie

  41-letni gorzowianin z zarzutami za uporczywe nękanie

  Kilkanaście sygnałów od mieszkańców Gorzowa Wlkp. i skuteczne działanie organów ścigania wobec mężczyzny, który fotografował przypadkowo napotkane osoby. 41-latek jest już w rękach Policji, która zebrała materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów związanych z uporczywym nękaniem. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową cały czas pracują nad ta sprawą.

 • Nowy komendant straży pożarnej w Zielonej Górze

  Nowy komendant straży pożarnej w Zielonej Górze

  31 sierpnia 2018 roku, w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się wręczenie aktów powołania, którego dokonał komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski w asyście lubuskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryka Maruszaka.

 • Nowatorskie zabiegi neurochirurgiczne w gorzowskim szpitalu

  Nowatorskie zabiegi neurochirurgiczne w gorzowskim szpitalu

  Specjaliści z zakresu neurochirurgii z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w leczeniu dyskopatii wielopoziomowej stosują nowatorską metodę wszczepiania implantu dokręgosłupowego. Takim sposobem operacje są wykonywane tylko w dwóch innych szpitalach w Polsce. Nowa metoda jest mało inwazyjna, a tym samym bardziej przyjazna dla pacjenta. Dzięki niej szybko zmniejszają się dolegliwości bólowe. Pacjent szybciej dochodzi do zdrowia i w krótkim czasie wraca do pełnej sprawności.

 • Pierwszy autobus elektryczny wyjechał na ulice Zielonej Góry. Mieszkańcy są zadowoleni (ZDJĘCIA)

  Pierwszy autobus elektryczny wyjechał na ulice Zielonej Góry. Mieszkańcy są zadowoleni (ZDJĘCIA)

  Dziś pierwszy autobus elektryczny zielonogórskiego MZK wyruszył w swoją inauguracyjną, testową trasę. Odbył on cztery kursy na linii nr 9. Mieszkańcy, którzy przejechali się pierwszym w dziejach miasta "elektrykiem" lub zobaczyli go z bliska nie kryją zadowolenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.