PSG pokonało Nantes we francuskim Superpucharze

04 sierpień 2022
Autor:  Artykuł partnera

Po odzyskaniu tytułu mistrza Francji w maju 2022 roku PSG zamierzało oczywiście uzupełnić klubowe muzeum o nowe trofeum, które zresztą sporadycznie umyka paryżanom. To ich ósmy triumf w Superpucharze od 2013 roku. W Tel Awiwie (Izrael) na Bloomfield Stadium zakończył się mecz o Superpuchar Francji, wyniki zobaczysz na https://gg.bet/pl/football. O pierwsze trofeum sezonu rywalizowały PSG i Nantes.

Spotkanie zakończyło się dużym zwycięstwem paryżan - 4:0. Lionel Messi otworzył wynik w 22. minucie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Neymar podwoił sukces swojej drużyny. Sergio Ramos w 57. minucie podniósł wynik do góry. A na samym końcu Neymar zamienił rzut karny i ustanowił ostateczny wynik.

Metropolita otwiera nową kartę w swojej historii po kolejnej porażce w Lidze Mistrzów: latem drużynę przejął nowy trener Christophe Galtier, który wcześniej z powodzeniem współpracował z Saint-Etienne, Lille i Niceą. Co nie mniej ważne, stanowisko dyrektora sportowego klubu zastąpił Leonardo Luis Campos, szanowany specjalista w kręgach piłkarskich, pod którego ścisłym kierownictwem PSG punktowo umacniało się w letnim okienku transferowym. Systematycznie pozbywając się balastu, Paryżanie umocnili najbardziej problematyczne pozycje dzięki przybyciu Vitigny'ego, Ekitike'a i Mukiela.

Niewiele można powiedzieć o Nantes. Antoine Camboire wie, jak sprawić Paryżowi problemy, gdy są w złym stanie, ale dziś po prostu nie miał szans. Sojusz Uniona Galtiera i PSG pozostawiał wiele pytań, ale ten występ dał nieśmiałą nadzieję, że nowy trener wniesie odrobinę dyscypliny do gry tego klubu i nada jego grze bardziej smukłego wyglądu. Mecz o Superpuchar tradycyjnie otwiera sezon we Francji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.