Sukcesy Niepełnosprawnych gorzowskich Lekkoatletów !

25 lipiec 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

W dniach 14-23 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie.

Maciej Lepiato - zawodnik Gorzowskiego Zrzeszenia Sportu Niepełnosprawnych "START" był murowanym kandydatem do złota. Zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 214 cm przed Brytyjczykiem i Japończykiem.

To jest jego czwarty tytuł Mistrza Świata. Maciej jest także aktualnym Rekordzistą Świata z wynikiem 222 cm. Zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie oraz w Rio.

Medale zdobyli także inni gorzowscy zawodnicy.

Srebro w pchnięciu kulą zdobyli Renata Śliwińska (kategoria F40), Lech Stoltman (kategoria F55). W biegu na 100 metrów srebrny krążek zdobył Mateusz Michalski (kategoria T13). Mateusz Michalski zdobył także brąz w biegu na 200 metrów a swój brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył Łukasz Czarnecki (kategoria F37).

Były to bardzo udane zawody dla gorzowskich zawodników.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.