Urzędnicy na sportowo

20 wrzesień 2017
(0 głosów)
Autor: 

W dniach 22-23 września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędzie się II Ogólnopolska Olimpiada Urzędów Marszałkowskich „Marszałkiada”. W spotkaniu wezmą udział drużyny z sześciu województw.

Celem imprezy jest zachęcenie urzędników do sportowego trybu życia oraz integracja samorządów wojewódzkich w Polsce. Urzędnicy będą rywalizowali w następujących dyscyplinach: siatkówka, strzelanie, tenis ziemny, tenis stołowy, biegi przełajowe, pływanie. Uroczyste otwarcie zmagań urzędników w piątek 22 września o godz. 14.30.

W ubiegłym roku w pierwszej Marszałkiadzie rywalizowali zawodnicy reprezentujący województwa: lubuskie, opolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie oraz świętokrzyskie.

 

 • Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Sławie

  Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Sławie

  Zdrowia nie da się kupić, ale można się o nie zatroszczyć samemu. W najbliższą niedzielę (2 września) zapraszamy do powiatu wschowskiego na Piknik Zdrowia i Profilaktyki.

 • Lubuskie Miodobranie

  Lubuskie Miodobranie

  Przed nami kolejne interesujące wydarzenie w Lubuskim Centrum Winiarstwa. Już w najbliższą niedzielę czeka nas pierwsze Lubuskie Miodobranie, które urząd marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym Związkiem Pszczelarzy. – Lubuskie to region winem i miodem płynący, bogaty kulinarną tradycją - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, zapraszając na Miodobranie.

 • Sprzęt czeka – kontraktów brak

  Sprzęt czeka – kontraktów brak

  Brak kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykorzystanie wysokospecjalistycznego sprzętu – to problem, z którym borykają się lubuskie szpitale.

 • W Łagowie ruszyła 47. edycja Lubuskiego Lata Filmowego (ZDJĘCIA)

  W Łagowie ruszyła 47. edycja Lubuskiego Lata Filmowego (ZDJĘCIA)

  Samorząd województwa przekazał 150 tys. zł na organizację najstarszego festiwalu filmowego w Polsce - Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Umowę na dofinansowanie podpisali, marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wójt Czesław Kalbarczyk. - Nie mieliśmy żadnych wątpliwości. My tu jesteśmy od lat. Lubuskie Lato Filmowe nie może odbyć się bez udziału samorządu. To najstarszy festiwal w Polsce, a Łagów - perła Ziemi Lubuskiej, to nasz lubuski produkt turystyczny - podkreślała marszałek.

 • Informator kibica przed meczem FALUBAZ Zielona Góra - BETARD Sparta Wrocław

  Informator kibica przed meczem FALUBAZ Zielona Góra - BETARD Sparta Wrocław

  Już w niedzielę mecz, który może okazać się najważniejszym w całym sezonie dla naszej drużyny. Do Zielonej Góry na mecz z Falubazem przyjeżdża wrocławska Betard Sparta.

 • Polsko-Niemiecka współpraca przy zabezpieczaniu sportowych zmagań

  Polsko-Niemiecka współpraca przy zabezpieczaniu sportowych zmagań

  Zabezpieczenie weekendowych zawodów sportowych na granicy Polski i Niemiec było sporym wyzwaniem dla służb. Funkcjonariusze z obu krajów wspólnie dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zmagań, jak również kibiców.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.