Grad medali tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku

11 grudzień 2017
Autor:  Sebastian Cielecki
Pixabay

W dniach 01-03 grudnia 2017r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra wygrała klasyfikację medalową, zdobywając 11 medali (pięć złotych, jeden srebrny, pięć brązowych).

Swoją klasę potwierdzili reprezentanci Polski, w szczególności medaliści tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy: Igor Misztal, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Igor Misztal w grze pojedynczej, w klasie 10 wygrał wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Drugi złoty krążek nie przegrywając żadnego pojedynku dołożył w grze podwójnej mężczyzn grając z Piotrem Grudniem.

Paraolimpijczycy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w grze pojedynczej po wygraniu wszystkich swoich pojedynków spotkali się w finale, w którym złoty medal zdobył Piotr pokonując 3:1 Marcina (srebrny medal). Kolejny złoty krążek zdobył Marcin Skrzynecki w grze mieszanej z Karoliną Pęk (KS Bronowianka Kraków), a w grze podwójnej grając z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) wywalczył brązowy medal.

Występ podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka okazał się również dużym sukcesem.

Kolejne medale przywiezione z Gdańska to krążki zdobyte przez medalistę Mistrzostw Świata Tomasza Jakimczuka (zawodnik grający na wózku inwalidzkim). W grze pojedynczej w klasie 1-2 wygrał on wszystkie pojedynki 3:0 i finale pokonał medalistę Igrzysk Paraolimpijskich Rafała Czupera ze „Startu” Białystok również 3:0, zdobywając swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej. W grze podwójnej mężczyzn z zawodnikiemJanuszem Chamotem (IKS Jezioro Tarnobrzeg) wywalczył brązowy medal.

Dorota Mituta w grze pojedynczej kobiet w klasie 10, jak również w grze podwójnej kobiet (grając z Katarzyną Marszał – IKS AWF Warszawa) zdobyła dwa brązowe medale.

W grze indywidualnej mężczyzn Jan Chełmicki (grupa 7) nie wyszedł z grupy eliminacyjnej i zajął ostatecznie miejsce 13.

Dużym sukcesem może pochwalić się Tomasz Mika (grupa 6), którego trenerem jest Adam Jurasz, w turnieju indywidualnym zdobył brązowy medal.

Cieszy bardzo udany start naszych tenisistów. Zakończyli rok, który okazał się dla Nich bardzo „obfity” w medale, w szczególności te najważniejsze: Mistrzostwa Świata i Europy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.