20 marzec 2018
Autor:  Przemysław Kacieja
Przemysław Kacieja

Minął zaledwie tydzień, a zespół SKF Boksing Zielona Góra rusza po kolejne trofea.

16-18.03.2018 w Warszawie zostały rozegrane na dwóch ringach Mistrzostwa Polski K-1 Rules pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. To właśnie na tych zasadach walki odbywane są najbardziej prestiżowe pojedynki na całym świecie. Liczba startujących zawodników sięgała ponad 220 osób z 66 klubów z całej Polski.

EMILIA CZERWIŃSKA  zdobywa złoty medal i tytuł najlepszej zawodniczki startująca w -60kg. W walce półfinałowej pokonała jednogłośnie na punkty Katarzynę Jaworską z Paco Team Katowice. Walka finałowa z Aleksandrą Piętką z KL Legia Warszawa zakończyła się po pierwszym starciu. Emilia w ostatnich sekundach pierwszej rundy zadała bardzo mocny cios po którym Warszawianka została wyliczona przez sędziego ringowego a sekundant podjął decyzję o zakończeniu pojedynku.

Na szczególną uwagę zasługuje PRZEMYSŁAW "KACIEJ" KACIEJA, który w ciągu dwóch tygodni sięga po drugie złoto i tytuł mistrzowski. Udowodnił, że potrafi prowadzić walki na macie jak ringu. Po raz czwarty w swojej karierze przywozi do Zielonej Góry złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski. Przemysław Kacieja rywalizował w -63,5 kg w gronie seniorów. W walce ćwierćfinałowej pokonał Mariusza Lacha z KS Legion Głogów. W półfinale mocną walkę stoczył z Kamilem Krzyżaniakiem z KS Hunter Gym Bydgoszcz, która zakończyła się remisem ze wskazaniem na Zielonogórskiego Fightera. Walkę finałową wygrał jednogłośnie na punkty z Marcinem Kalińskim z KS Palestra Warszawa.

SREBRNY MEDAL ZDOBYŁ JAKUB ZIMOCH, który rywalizował w gronie juniorów młodszych w kategorii wagowej - 75 kg. Dla naszego młodego zawodnika walka z Jakubem Rymarowiczem z Uczniowskiego Klubu Sportowego Polkowice to kolejne cenne doświadczenie w karierze sportowej.

MEDAL BRĄZOWY ZDOBYŁA EWA BOŚ, która walczyła w gronie seniorek w - 48 kg. Ewa uległa na punkty Karolinie Kubiak z Łaskiego Klub Sztuk Walki.

Podczas walki bardzo wyraźnie widoczna była zła praca niedoświadczonej sędziny ringowej oraz nieodpowiednia interpretacja przyznawania punktów przez sędziów punktowych.

Opracował: Przemysław Kacieja

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.