Stal Gorzów wygrywa na inaugurację

09 kwiecień 2018
(1 głos)
Stal Gorzów gorzowianin.com

Na inaugurację PGE Ekstraligi, Stal Gorzów wygrała na własnym torze pojedynek z drużyną KS Toruń 54:35. Po dramatycznym wypadku Jasona Doyla w pierwszym biegu, toruńska ekipa jechała w osłabionym składzie.

Pierwszy bieg to dramatyczny wypadek Jasona Doyla, który zderzył się z Linusem Sundstroemem, wskutek czego Australijczyk przeleciał nad motocyklem i bezwładnie upadł na tor. Zawodnik z Torunia na chwilę stracił przytomność i ostatecznie został przewieziony karetką do szpitala. Wiadomo już, że nie doznał żadnych złamań. Jednak będzie musiał przejść szczegółowe badania.

Kiepsko zakończył się mecz również dla Huberta Czerniawskiego, który po raz pierwszy wyjechał na tor w biegu 12 w ramach rezerwy zwykłej za Alana Szczotkę. Gorzowski junior zaliczył upadek na drugim okrążeniu. Niestety u żużlowca Stali jest podejrzenie złamania obojczyka.

Podczas meczu doszło również do incydentu z udziałem kibiców z Torunia. Kiedy w powtórce biegu Krzysztof Kasprzak wyjeżdżał pod taśmę, w jego stronę poleciało krzesełko wyrwane z sektora dla kibiców drużyny przyjezdnej. Na szczęście krzesełko spadło tuż za Kasprzakiem, więc żużlowcowi nic się nie stało. Natomiast osoba, która wyrwała plastikowe krzesełko i nim rzuciła, na pewno nie uniknie kary.

Pierwsza kolejka PGE Ekstraligi zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 54:35. Pojedynek Stali Gorzów z KS Toruń obfitował w wiele upadków, ale nie brakowało również walki na torze. Mecz od początku układał się pod dyktando gorzowian, jednak było widać, że niektórzy zawodnicy cały czas szukają formy i spasowania z torem.

- Nie jestem zadowolony z tego meczu. Wiem, że stać mnie na dużo więcej i będę ciężko pracował nad jak najlepszą formą. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i mieliśmy mało czasu, aby dopasować się to toru ze sprzętem. Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby dać z siebie jak najwięcej dla drużyny – komentuje Szymon Woźniak, żużlowiec Stali Gorzów.

- Wypadek Jasona w pierwszym biegu na pewno pokrzyżował plany torunianom. Natomiast jeżeli chodzi o naszą drużynę, to mieliśmy mało treningów, pogoda nam nie sprzyjała i tor nie nadawał się do jazdy. Więc tych startów nie było tyle, ile chcielibyśmy odjechać. Jeżeli chodzi o mnie, to mam nowy sprzęt i chciałbym jeszcze więcej potrenować aby go spasować - mówi Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów

Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń 54:35

GORZÓW: Vaculik 13 (3,2,2,3,3), Sundstroem 5+2 (1,1*,0,2*,1), Kasprzak (3,3,3,3,3), Woźniak 2 (1,0,1,0), Zmarzlik 14+1 (3,3,3,3,2*), Szczotka 1+1 (1*,0,-), Karczmarz 4+2 (2*,2*,0), Czerniawski 0 (u).

TORUŃ: Doyle 0 (u,-,-,-), Przedpełski 5+1 (2,2,1*,0), Iversen 7+1 (2,1*,3,1,0), Walasek 4+1 (0,2,1,1*), Holta 8 (1,3,2,2,d), Kaczmarek 5 (3,0,0,2), Kopeć-Sobczyński 0 (0,0,-), Holder 6+1 (1*,2,w,2,1).

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Derby dla Gorzowa. Stal zdecydowanie lepsza od Falubazu

  Derby dla Gorzowa. Stal zdecydowanie lepsza od Falubazu

  Żużlowcy Falubazu Zielona Góra przegrali ze Stalą Gorzów 43:47 w 95. lubuskich derbach. Rywal z pólnocy był zdecydowanie lepszy. W Gorzowie radość, w Zielonej Górze smutek.

 • Ostre lanie we Wrocławiu

  Ostre lanie we Wrocławiu

  Zwycięstwa nikt się nie spodziewał, ale takiego lania też. Bezradni gorzowianie przegrywają we Wrocławiu bardzo wysoko – bo aż 54:36.

 • Derby odwołane

  Derby odwołane

  Niestety dzisiejsze Derby nie odbędą się!

 • Bez rozstrzygnięcia

  Bez rozstrzygnięcia

  Remisem 45:45 zakończył się rewanżowy derbowy mecz pomiędzy Ekantorem.pl Falubaz Zielona Góra a Cash Broker Stal Gorzów Wielkopolski. Pokazuje to, że takie imprezy rządzą się cały czas swoimi prawami.

 • Jutro LUBUSKIE DERBY

  Jutro LUBUSKIE DERBY

  W dwóch meczach - w Częstochowie i z Rybnikiem - nie byliśmy w super formie. Nie pojechaliśmy dobrych zawodów. W drużynę wkradło się trochę uśpienia - mówił w piątek na konferencji prasowej przed 92. Derbami Ziemi Lubuskiej Piotr Protasiewicz, kapitan Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Teraz mamy odpowiednie nastawienie i świadomość jak bardzo ważny jest ten mecz.

 • W niedzielę DERBY!!

  W niedzielę DERBY!!

  Informacje organizacyjne przed 92. Derbami Ziemi Lubuskiej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.