Powstaje nowe konsorcjum - we wtorek podpisanie umowy

16 czerwiec 2017
(1 głos)

20 czerwca br. (wtorek) o godz. 13.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 zostanie podpisana umowa o powołaniu konsorcjum, którego zadaniem będzie realizacja projektu „ Demonstracja i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań nisko energetycznych i nisko emisyjnych na potrzeby budownictwa. Osiedle modelowe (referencyjne)”.

Do konsorcjum przystąpią: Uniwersytet Zielonogórski, firma Ziel-Bruk, Park Naukowo-Technologiczny UZ Sp. z o.o. i EKONBUD-FADOM.

W ramach realizacji projektu na terenie Zielonej Góry powstanie tzw. Osiedle Modelowe wraz z systemem monitoringu i rejestracji danych.

- Będzie to działający w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych, w pełni opomiarowany, zintegrowany system energetyczny oparty o najnowocześniejsze, innowacyjnie rozwiązania produkcji, dystrybucji i wykorzystania energii, które na etapie prac naukowo-badawczych zostaną opracowane i zoptymalizowane - mówi Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wdrożone rozwiązania będą zintegrowane przy pomocy innowacyjnej, opracowanej w ramach projektu, dedykowanej automatyki regulacyjno-sterującej wspieranej najnowocześniejszymi algorytmami opartymi m.in. na sztucznej inteligencji. Tak przygotowane Osiedle Modelowe przez najbliższe lata będzie mogło służyć jako „poligon doświadczalny” dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki komunalnej i budownictwa.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • W Zielonej Górze powstanie Centrum Badań Kosmicznych

  W Zielonej Górze powstanie Centrum Badań Kosmicznych

  Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk otwiera swój oddział na terenie Parku Naukowego w Nowym Kisielinie. - W ten sposób przygotowujemy się do budowy Parku Technologii Kosmicznych – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • 20-lecie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

  20-lecie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

  21 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Auli UZ przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się Gala z okazji 20-lecia Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 • Wernisaż wystawy Marka Lalko

  Wernisaż wystawy Marka Lalko

  27 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 11.00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wiśniowej 10 odbędzie się wernisaż wystawy Marka Lalko zatytułowanej Odcisk.

 • Spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem

  Spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem

  Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza miłośników przyrody i pięknej mowy na otwarte spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, ornitologiem, podróżnikiem, autorem wielu książek i audycji o zwierzętach, które emitowano na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

 • Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim (ZDJĘCIA)

  Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim (ZDJĘCIA)

  W środę, 11 kwietnia, zielonogórscy policjanci zachęcali studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, aby zdecydowali się na pracę w mundurze. Funkcjonariusze przygotowali bogaty program zajęć, w którym zaprezentowali swoją swoją działalność oraz przedstawili proces rekrutacji.

 • Zmarł emerytowany prof. UZ Franciszek Pastwa - socjolog

  Zmarł emerytowany prof. UZ Franciszek Pastwa - socjolog

  8 kwietnia 2018 r. zmarł dr hab. Franciszek Pastwa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego – socjolog, emerytowany pracownik naukowy UZ. Z zielonogórską uczelnią Profesor był związany od lat 90. minionego stulecia. Na początku pracował w Instytucie Pedagogiki Społecznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego, gdzie kierował Zakładem Socjologii. Od 1994 r. w nowopowstałym Instytucie Socjologii pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Z Instytutem był związany do 2003 r.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.