Wydarzenia

W dniach 23-29 lipca na terenie Zielonej Góry, Łagowa i w pozostałych miejscowościach województwa lubuskiego odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI 2017. W trakcie festiwalu odbędą się koncerty na scenie Lubuskiego Teatru, lekcje folkloru, koncerty solistów, warsztaty, ekspozycje rękodzieła, rzemiosła, strefa relaksu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałek województwa lubuskiego.

W czwartek 20 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W konferencji udział wzięła marszałek Elżbieta Polak, Jurek Owsiak oraz główni partnerzy jednego z największych festiwali muzycznych w Europie.

Od 1 września w Gorzowie zostanie całkowicie wstrzymany ruch tramwajów.

Od dziś główna ulica w Zielonej Górze od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Kupiecką jest jednokierunkowa. Jest to oczywiście związane z jej modernizacją.

22 lipca to Europejski Dzień wsparcia dla Ofiar Przestępstw z Nienawiści. W tym dniu Wspólna ZG serdecznie zaprasza mieszkańców na wydarzenie organizowane na deptaku.

W niedzielę 23 lipca Muzeum Etnograniczne w Ochli zaprasza do skansenu na plenerowe wydarzenie pod nazwą „Dobre, smaczne, bo lubuskie” - poznajemy smaki świata.

Urząd Miasta Zielona Góra informuje, że w związku z postępem remontu głównej ulicy w Zielonej Górze od wtorku 18 lipca na ul. Bohaterów Westerplatte zostaje wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W piątek 14 lipca w Nowej Soli odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji pod honorowym patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policja zaprasza mieszkańców naszego regionu do wzięcia udziału w uroczystościach.

Już w najbliższy weekend 15 i 16 lipca przed wejściem do centrum handlowego Focus Mall w Zielonej Górze stanie kilkanaście Food Trucków z kuchnią z całego świata. Będzie można wybrać się w kulinarną podróż i zaspokoić głód.

Letni Piknik z Falubazem to już tradycja. W tym roku kibice zielonogórskiej żużlowej drużyny mogli spotkać się, porozmawiać, zdobyć autograf w niedzielne popołudnie 9 lipca w Mostkach. Podobnie jak podczas zeszłorocznych pikników frekwencja dopisała.

Konie, kareta, Nowożeńcy, ponad stu gości oraz mnóstwo prezentów i atrakcji. Dla urozmaicenia repertuaru 11 fantastycznych kapel. W Sieniawie Żarskiej odbyło się wielkie gminne wesele.

Winnice znajdujące się na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu oraz Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze zapraszają wszystkich zainteresowanych poznaniem tajemnic dotyczących uprawy winorośli i produkcji wina.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze informuje, że z powodu niskiego stanu rzeki Odry dwie z czterech lubuskich przepraw promowych kursują z ograniczeniami.

„Rower to pojazd mierzący 90 cm szerokości, poruszany siłą mięśni lub silnikiem elektrycznym pozwalającym osiągnąć prędkość 25 km/h. Riksza również może jeździć po ścieżce rowerowej, jeśli nie jest szersza niż 90 cm."

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Urząd Miejski w Sławie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Sławie serdecznie zapraszają na spotkanie z klasyką jazzową, w ramach "Festivitas Musica", który odbędzie się w sobotę 8 lipca na Nowym Rynku w Sławie.

Ma to związek z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym, w którym urząd sprawdza, czy przedsiębiorca faworyzuje własny sklep internetowy kosztem innych sprzedawców.

Lato to idealny czas aby w miarę możliwości przesiąść się z samochodu na dwa kółka. Jazda rowerem to przede wszystkim przyjemność, a do tego wiele korzyści m.in. zdrowszy kręgosłup i serce, spadek wagi i wzmocnienie mięśni nóg.

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w środę 12 lipca, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Malowidła” Jacka Frąckiewicza – znakomitego malarza, grafika i ilustratora. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac malarskich i rysunkowych wprowadzających nas w świat pogodnej metafory o lekkim zabarwieniu satyrycznym.

Z powodu sobotniego pożaru katedry w Gorzowie Wlkp. zostały odwołane wszystkie koncerty w ramach Dni Gorzowa 2017. Dziś prezydent Jacek Wójcicki poinformował, że koncerty odbędą się a dochód z nich wesprze odbudowę katedry.

2 lipca Ewa Minge pokaże swoją najnowszą propozycję na jesień i zimę 2017/2018 podczas Haute Couture Fashion Week w Paryżu.

W piątek, 30 czerwca o godz.20:00, w Klubokawiarni "Piętro" we Wschowie odbędzie się koncert charytatywny dla Roberta. Zagrają I-Rey i INTERNO - dwa lokalne zespoły.

W sobotę, 24 czerwca Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula uczestniczył w festynie sportowym w Radnicy.

W sobotę, 24 czerwca w zielonogórskiej konkatedrze odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kapłańskiego powołania Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego.

Ponad 4 mln 600 tys. uczniów z ponad 27 tys. szkół rozpocznie dziś wymarzone wakacje.

Przed nami ostatnie dni z wystawą prac Jacka Malczewskiego w zielonogórskim muzeum. Zachęcamy wszystkich, którym jeszcze nie mieli okazji ich podziwiać, ale również tych, którzy ponownie chcieliby spotkać się z dziełami ojca polskich symbolistów. Ekspozycja czynna będzie do niedzieli 25 czerwca włącznie.

Urząd Miasta Zielona Góra informuje, że od poniedziałku 26 czerwca do zakończenia robót budowlanych związanych z przebudową ulicy Bohaterów Westerplatte będą występować utrudnienia w ruchu. Inwestycja składa się z dwóch etapów i potrwa do 15 grudnia 2017 roku.

Raj dla podróżników, pełen jezior, lasów, nieodkrytych zamków i pałaców, a także zielona kraina nowoczesnych technologii z kosmiczną energią - takie jest Lubuskie. Odkryjmy piękno naszego województwa podczas tegorocznego święta regionu, 23 i 24 czerwca w Zielonej Górze.

Redakcja National Geographic zaprasza na drugą edycję inspirującego projektu podróżniczego.

W sobotę 17 czerwca pyszne święto czyli Budachów zaprasza na XV Budachowski Festyn "Ruskich" Pierogów.

Dziś w kościołach katolickich obchodzono Boże Ciało, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni spotykali się na uroczystych Mszach Św., po których ulicami odbywały się barwne procesje.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.