Wydarzenia

Światowy Dzień Serca to święto obchodzone w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca. Obchody na całym świecie – mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Lubuskie także pamięta o sercu.

W poniedziałek 25 września w Zakładzie Anatomii i Histologii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się konferencja prasowa na temat pierwszych realizowanych przez studentów z Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej badań w ramach projektu The Universe of Cells. Uruchomiona została także strona internetowa medycynakosmiczna.pl - pierwsza w Polsce strona internetowa tego typu, informująca o pracach koła, oraz medycynie kosmicznej i najnowszych doniesieniach w tej dziedzinie.

„Nie bój się chcieć” to hasło 5. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jednym z 75 jego realizatorów. Ideą Festiwalu jest znoszenie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

W sobotę 23 września w Filharmonii Zielonogórskiej wystąpi polska piosenkarka śpiewająca mezzosopranem Irena Santor.

W czasie Charytatywnego Balu Lekarzy, odbywającego się 18 września w Chicago, twórca i prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak odebrał nagrodę przyznaną Fundacji WOŚP przez Polish Medical Society (Związek Lekarzy Polskich).

Lubuscy policjanci już po raz trzeci w tym roku zabezpieczali derby Ziemi Lubuskiej. Dzięki służbie policjantów możemy powiedzieć, że zawody te przechodzą do historii jako spokojne i bezpieczne.

W sobotę 16 września w Sulęcinie wiele atrakcji szczególnie dla rowerzystów. Zbliża się XXIII Międzynarodowy Zjazd Cyklistów Sulęcin 2017.

To był jeden z najważniejszych celów utworzenia Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Po zmianie struktury właścicielskiej Narodowy Fundusz Zdrowia przekwalifikował lecznicę. Zamiast do szpitali III stopnia, klinika w Zielonej Górze została zaklasyfikowana do poziomu ogólnopolskiego. – To oznacza większe pieniądze na leczenie Lubuszan – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Rozpoczął się remont parteru dworca PKP z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego sub Obszaru Funkcjonalnego oraz Straży Miejskiej. Po przebudowie pasażerowie PKP oraz nowej komunikacji w tym „subnowfowskiej” będą mogli oczekiwać na swój transport w sposób odpowiadający XXI wiekowi: w przyjaznych, ciepłych i nowoczesnych wnętrzach.

We wtorek w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji uroczyście rozpoczęły się 45. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym.

Studio treningu i edukacji fitness City Power zaprasza w sobotę 16 września na Open Day. Zaplanowano wiele atrakcji m.in. darmowe treningi i wykłady o zdrowym odżywianiu.

W dniach 11-16 września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędą się 45. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym, w których udział wezmą żołnierze z ponad 20 krajów.

Edukacyjna sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego „OGNIK", powstała w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna"+ i ma służyć najmłodszym mieszkańcom miasta Zielona Góra i Powiatu Zielonogórskiego. Dzieci będą mogły zdobyć cenną wiedzę jak ustrzec się pożaru oraz jak zachować w kryzyzsowych sytuacjach. To druga sala w naszym województwie. Pierwszą otwarto we wrześniu 2016 roku w Gorzowie Wlkp.

Niezależnie od tego, czy samochód jest nowy, czy auto ma już swoje lata i setki tysięcy kilometrów na liczniku – warto skorzystać z okazji, żeby jego stan sprawdzili prawdziwi fachowcy.

- Pier***** polityków, fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest oderwana od nas, od naszego bytu. Chcę zapytać ich o jedno, czy macie ku*** serce do ludzi? - między innymi takimi słowami zwracał się do uczestników Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak i za te słowa trafi przed Sąd.

W Zielonej Górze powstanie 5 km nowych ścieżek rowerowych, będzie to kontynuacja budowy Zielonej Strzały.  Zakończenie prac przewidziano na koniec czerwca 2018 roku a wykonawcą został BUD-DRÓG z Kożuchowa.

Już w najbliższą niedzielę, 10 września w Palmiarni odbędzie się konkurs win wytwarzanych metodą tradycyjną. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.

Czwórka młodych licealistów: Szymon Butkiewicz, Miłosz Jezierski, Aleksandra Dudziak, Hubert Nowak wzięli udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie UAV Challenge Airborne Delivery i przeszli do finału. Jako jedyni Europejczycy.

Nadleśnictwo Sława Śląska, realizując założenia i cele kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy" oraz „Las dobre sąsiedztwo", będzie organizatorem otwartej imprezy edukacyjno-promocyjnej połączonej z aktywnym spędzaniem wolnego czasu w lesie.

Oficjalne przekazanie samochodu dla ochotników z Raculi nastąpiło w sobotę, 2 września podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych organizowanych w Zielonej Górze. Jest to od dawna wyczekiwany przez ochotników pojazd. Będzie służył on głównie do transportu strażaków na ćwiczenia, szkolenia lub zawody.

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować. Uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku przygotowano dodatkową niespodziankę - strefę Małych Ratowników, w której Woodstockowicze także mogli zdobyć supermoce, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem naszych instruktorów.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak przedstawiła dziś podczas spotkania z dziennikarzami nowego prezesa szpitala w Zielonej Górze.

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Międzyrzecza zebrali zabawki i artykuły szkolne, które trafią do ubogich dzieci w Bośni i Hercegowinie. Oficjalne przekazanie zebranych rzeczy żołnierzom z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To wspólny gest, który z pewnością będzie kontynuowany, aby wspomóc potrzebujących z południowo-wschodniej części Europy.

Muzeum Ziemi Wschowskiej ma możliwość nabycia do swoich zbiorów wyjątkowego obrazu Stanisława Pisarka ”Pięciu z marmuru”.

W środę 30 sierpnia na parkingu przy szpitalu w Żaganiu, odbędzie się akcja "Nie ma wakacji od zdrowia". Poza konsultacjami i darmowymi badaniami odpowiadając na ogromne braki krwi nie tylko w województwie lubuskim, ale całym kraju, odbędzie się zbiórka krwi.

Zieloneogórska policja przypomina, że w związku ze zbliżającycm się świętem Zielonej Góry nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zamknięcie poszczególnych placów i ulic może spowodować utrudnienia komunikacyjne.

W trakcie tegorocznych badań pola bitwy pod Kunowicami, prowadzonych przez dra hab. Grzegorza Podrucznego, prof. UAM z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach dokonano ważnego odkrycia. Odnaleziono tzw. zrzut pobitewny.

We wtorek 22 sierpnia w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zgodnie z Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG z dniem 23 sierpnia objął gen. bryg. SG Wojciech Skowronek.

Po raz 31 Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi na trasie Sława-Sulechów-Mozów-Sulechów-Sława. Rajd odbędzie się w dniach 25 - 27 sierpnia.

„Wesele” lekturą Narodowego Czytania 2017. W pierwszą sobotę września odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. Prezydent RP Andrzej Duda zaprasza do uczestniczenia w czytaniu działa Stanisława Wyspiańskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.