Aktualna informacja o stanie wody w Jeziorze Sławskim (ZDJĘCIA)

09 sierpień 2017
(2 głosów)
Gmina Sława

Po wczorajszych niepokojących informacjach o stanie wody w Jeziorze Sławskim dziś porcja raczej dobrych wiadomości. Widoczna smuga zanikła prawie całkowicie co skłania do teorii o nagłym spontanicznym uwolnieniu H2S (siarkowodór) z dna.

Tlłumaczyłoby to muł denny, który tworzył smugę i duszenie ryb (H2S rozpuszcza się w wodzie i blokuje transport tlenu). Wojewódzka Ochrona Środowiska przez cały czas bada wodę w całym jeziorze (wielopunktowo).

- Spłynęło do nas też kilka wątków związanych z nieprawidłowymi odprowadzeniami ścieków, które przekazaliśmy Komendzie Policji we Wschowie - informuje Paweł Żygadło, portal Gmina Sława. - Liczymy na Waszą pomoc i zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań lub sytuacji.

W dalszym ciągu czekamy na oficjelne wyniki.

Groźne zjawisko na Jeziorze Sławskim (ZDJĘCIA)

Zdjęcia: Paweł Żygadło, Gmina Sława

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.