Dobre wieści z żarskiego schroniska

12 październik 2017
(0 głosów)
Autor: 
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach

We wrześniu pisaliśmy o dramacie psów z jednej ze wsi w Gminie Brody. Interweniowała wówczas policja, pracownik Urzędu Gminy Brody i pracownicy Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. 3 psy, które udało się uratować i "wyciągnąć z piekła" wyglądały jak szkielety. Wieści są dobre. Ich los się odmienił.

- W schronisku pracuję już 10 lat, widziałam zwierzęta w różnym stanie, ale tak wychudzonych psów jeszcze nigdy - mówiła wtedy Katarzyna Łach specjalistka ds. schroniska w Żarach.

 Zagłodzone i osłabione psy nie miały sił stać na nogach. Zostały zbadane przez weterynarza, objęte leczeniem, opieką i po kilku tygodniach odzyskały zdrowie i siły.

Pod koniec września dom znalazła Iris, najmłodszy piesek z całej trójki. Odżywiona, w dobrym stanie psychicznym bawi się i biega.

W sobotę 7 października nowych właścicieli i dom znalazła także jej matka Roxi, która została adoptowana przez rodzinę z Żar. Pomimo tego, jak traktowana była wcześniej, suczka nie straciła pogody ducha, a w jej oczach widać niezmiennie wierność i oddanie dla ludzi.

W żarskim schronisku pod opieką wolontariuszy pozostał jeszcze trzeci, najstarszy pies, który także mamy nadzieję znajdzie odpowiedni dom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szkielety to odpowiednie słowo...walczą o życie! (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.