Babimost gospodarzem święta plonów

07 marzec 2018
(1 głos)
Pixabay

Gospodarzem tegorocznego Wojewódzkiego Święta Plonów będzie Babimost. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd województwa.

Lubuskie Święto Plonów jest pięknym tradycyjnym obrzędem ludowym, bogatym w symbolikę misternie wykonanych wieńców i okazałych bochnów chleba – wieńczącym coroczny, ogromny trud wszystkich pracujących na roli. Impreza odbędzie się 9 września br.

Ważnym elementem dożynek jest część artystyczna, w której prezentowane jest widowisko obrzędowe oraz repertuar lokalnych zespołów i grup śpiewaczych. Święcie towarzyszy również Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, którego celem jest kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi oraz wzbogacenie ludowego charakteru tradycyjnego święta plonów, którego symbolem jest bochen chleba i wieniec dożynkowy.

W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są również stoiska informacyjne podmiotów i organizacji działających na rzecz rolnictwa oraz stoiska twórców ludowych i producentów żywności tradycyjnej.

Lubuskie Święto Plonów daje możliwość zaprezentowania szerokiej gamy produktów regionalnych, barwnej kultury i tradycji, a także malowniczej turystyki wiejskiej.

Źródło: lubuskie.pl

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.