Krwawy Dzień Kobiet

07 marzec 2018
(0 głosów)
Pixabay

Dziś nie pragnę tulipana, tylko kropli krwi od Pana - to hasło, które przyświeca marcowej zbiórce krwi już od kilku lat. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Wszyscy odważni Panowie oraz wszystkie cudowne Kobiety mogą zgłosić się 8 marca pod gmach Urzędu do zaparkowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze krwiobusa i oddać krew. Dla wszystkich, bez wyjątku, przygotowano tradycyjne upominki: rajstopy i tulipany, a RCKiK dorzuca 8 czekolad.

Jak przygotować się do oddania krwi? Ważne aby w tym dniu być zdrowym, wypoczętym i po lekkim śniadaniu (często mylimy oddanie krwi z wizytą w laboratorium a to nie to samo!!!). Wskazane jest także dzień wcześniej wypić około 1,5-2 l płynów (soki, woda mineralna). Samo pobieranie krwi trwa około 10 minut.

W województwie lubuskim najbardziej brakuje krwi z grupy Rh-.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.