Strong Europe Tank Challenge [ZDJĘCIA]

08 maj 2017
(0 głosów)
Autor: 
zdjęcia: chor. Rafał Mniedło

Po raz drugi żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania staną w szranki z czołgistami z innych pięciu krajów o miano najlepszego plutonu czołgów. W zeszłym roku żagańscy czołgiści zdobyli trzecie miejsce.

Areną pancernych zawodów tak jak w 2016 roku, jest amerykański ośrodek szkoleniowy Grafenwoehr w Niemczech. Przez kolejne pięć dni od 8 do 12 maja rywalizować będą plutony czołgów z Polski, Austrii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Ukrainy.

Polscy czołgiści używający Leopardów 2A5, zmierzą się z austriackimi Leopardami 2A4, niemieckimi Leopardami 2A6, francuskimi czołgami Leclerc, amerykańskimi Abramsami oraz ukraińskimi T-64BM.

Dzień przed rozpoczęciem rywalizacji, w niedzielę 7 maja, na terenie jednej ze strzelnic ośrodka miała miejsce ceremonia otwarcia, gdzie na wspólne zbiórce stanęli wszyscy żołnierze biorący udział w zawodach.

- Strong Europe Tank Challenge, to wydarzenie szkoleniowe, ponieważ zawody zawsze są w duchu rywalizacji, która daje w efekcie udane szkolenie. I wtedy uczestnicy będą lepszymi żołnierzami, nie tylko ze względu na efektywne szkolenie, ale zdobyte przez nich doświadczenie, które uzyskali w gronie sojuszników i przyjaciół. - mówił podczas uroczystości otwarcia dowódca 7th Army Training Command, generał brygady Tony Aguto.

Po zakończonej uroczystości żołnierze mogli zobaczyć z bliska każdy rodzaj czołgu biorącego udział w zawodach. 

Od poniedziałku 8 maja rozpoczeła się twarda rywalizacja. W pierwszy dzień polscy żołnierze wykonywali konkurencje z zakresu wykrywania oraz określania odległości do celów, identyfikacji pojazdów oraz strzelania z broni osobistej. 9 maja będzie pierwszym sprawdzianem umiejętności ogniowych, podczas strzelania plutonu czołgów w obronie. Środa 10 maja, to działanie w terenie skażonym, ewakuacja medyczna, współdziałanie z artylerią oraz nowa konkurencja, precyzyjne jazda czołgiem. 11 maja będzie drugim sprawdzianem ogniowym, kiedy cztery czołgi polskiego plutonu będą wykonywać strzelanie w natarciu.

Ostatni dzień zawodów to „Olimpiada czołgistów”, czyli sprawdzian fizycznej sprawności, a na koniec dnia podsumowanie oraz ostateczne rozstrzygnięcie, kto jest najlepszy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.