Żołnierze wrócili do kraju... (ZDJĘCIA)

16 maj 2017
(2 głosów)
Autor: 
por. Kamila Makowiecka-Fijołek

Żołnierze w ramach XXXV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Republice Kosowa wykonywali zadania mandatowe od listopada 2016 r. Grupa ponad 250 żołnierzy przez pół roku, z dala od ojczyzny i swoich rodzin, realizowała zadania na rzecz wsparcia pokoju w składzie Wielonarodowej Grupy Bojowej Wschód.

15 maja 2017 r. w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo odbyło się pożegnanie pierwszej rotacji żołnierzy wyjeżdżających do kraju. Grupa 72 osób w godzinach popołudniowych odleciała z lotniska wojskowego w Prisztinie.

W piątek 12 maja podczas rozprowadzenia dowódca PKW ppłk Mariusz Janikowski wyróżnił zasłużonych żołnierzy pamiątkowymi ryngrafami, listami gratulacyjnymi oraz pochwałami.

„Służba na misji to nie lada wyzwanie dla każdego żołnierza. Rozłąka z rodziną, nowe środowisko pracy, obcy kraj i nieznana kultura, to tylko niektóre czynniki mające wpływ na służbę poza granicami kraju. Przez pół roku daliście się poznać jako wyjątkowo zdyscyplinowani i wyszkoleni żołnierze. To wasze fachowe podejście do służby wpłynęło na wysoką ocenę polskiego żołnierza w środowisku międzynarodowym. Za każdym razem, niezależnie czy było to wykonywanie zadań mandatowych, szkolenie czy zawody sportowe, dawaliście z siebie wszystko. Wielokrotnie udowodniliście, że chcieć to móc. (...) Dziękuję wam za wasze zaangażowanie, dyscyplinę i profesjonalne podejście do służby" - powiedział dowódca PKW, ppłk Mariusz Janikowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.