Czołgi na wodzie (ZDJĘCIA)

06 czerwiec 2017
(2 głosów)
Autor: 

Od wtorku 5 czerwca przez kolejne dwa tygodnie Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra będzie miejscem, gdzie żołnierze z jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, będą się szkolić z zakresu pokonania przeszkody wodnej jaką jest rzeka Odra.

Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra, który znajduje się koło Krosna Odrzańskiego, jest położony nad brzegami Odry. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, gdzie żołnierze mogą szkolić się z zakresu pokonywania głębokiej przeszkody wodnej, jaką jest rzeka.

- Rozpoczynacie trudne i specyficzne szkolenie, gdzie zmierzycie się nie tylko z sobą, ale także z przyrodą, która za każdym razem dyktuje tutaj swoje własne warunki – mówił podczas zbiórki, szef szkolenia Czarnej Dywizji, pułkownik Zbigniew Markowski.

Przez następne dni z Odrą zmierzą się w pierwszej kolejności żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, czołgami Leopardami 2A4 oraz bojowymi wozami piechoty BWP-1. Żołnierze z pozostałych jednostek wojskowych wchodzących w skład Czarnej Dywizji, będą w kolejnych dniach pokonywali swoim sprzętem Odrę z wykorzystaniem pływających transporterów PTS, z 5 Kresowego batalionu saperów.

st.chor. Rafał Mniedło
 • 30-latek szedł boso drogą koło Krosna Odrzańskiego. Wracał z byłej pracy z Niemiec

  30-latek szedł boso drogą koło Krosna Odrzańskiego. Wracał z byłej pracy z Niemiec

  Nietypowa interwencja policjantów z Krosna Odrzańskiego. Drogą krajową w kierunku miasta na boso szedł 30-letni mężczyzna, który stwarzał zagrożenie na drodze. Mieszkaniec województwa śląskiego figurował w policyjnych systemach jako zaginiony, o czym sam nie wiedział. Wracał on z firmy z terenu Niemiec, ponieważ nie pasowały mu warunki pracy.

 • Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe "Wędrzyn - Jesień 2018" (ZDJĘCIA)

  Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe "Wędrzyn - Jesień 2018" (ZDJĘCIA)

  Od 8 do 9 października na terenie poligonu w Wędrzynie przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe z zakresu wielkopowierzchniowych pożarów lasów dla kompani gaśniczej "LUBUSKA" wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej. W ćwiczeniach udział wzięło 30 pojazdów i 90 strażaków.

 • Krosno Odrzańskie: Osobówka wyleciała z drogi i uderzyła w drzewo

  Krosno Odrzańskie: Osobówka wyleciała z drogi i uderzyła w drzewo

  Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 października. Na odcinku drogi krajowej nr 29 pod Krosnem Odrzańskim samochód osobowy wleciał do rowu i uderzył w drzewo. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 • Wypadek motocyklisty w Dychowie. Policja przypuszcza, że był pijany

  Wypadek motocyklisty w Dychowie. Policja przypuszcza, że był pijany

  Krośnieńskie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku w sobotę, 6 października, po godzinie 15:00. Na jednym z zakrętów w Dychowie przewrócił się motocyklista. Trafił on do szpitala. Policja przypuszcza, że był pijany.

 • Awaryjne lądowanie i pożar samolotu w Babimoście. Ćwiczyły służby ratownicze

  Awaryjne lądowanie i pożar samolotu w Babimoście. Ćwiczyły służby ratownicze

  Na lotnisku w Babimoście awaryjnie lądował samolot pasażerski, a po wylądowaniu doszło do pożaru silnika i podwozia – taką informację otrzymał dyżurny z Komisariatu Policji w Sulechowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, jednak przeprowadzona akcja ratownicza, ewakuacja i opatrywanie rannych oraz współdziałanie służb były jak najbardziej realne. 

 • Kierowali bez uprawnień, zatrzymali ich policjanci

  Kierowali bez uprawnień, zatrzymali ich policjanci

  Pomimo licznych apeli i próśb o zachowanie rozsądku na drodze, wciąż zdarzają się sytuacje lekceważącego podejścia do obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego. Tylko w jednym dniu, krośnieńscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały nie mając do tego uprawnień. Wśród nich był 16-latek, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, a następnie porzucając auto próbował ucieczki pieszo. Teraz czeka go sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.