Warszawa czeka

31 lipiec 2017
(0 głosów)
Autor: 

Żołnierze 1 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej wraz z końcem tygodnia zakończyli przygotowania do wyjazdu do Warszawy. Czołgiści będą reprezentować świętoszowską jednostkę 15 sierpnia 2017 roku, podczas uroczystej defilady z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

W czasie, gdy znaczna część żołnierzy pancernej brygady przebywała na rocznych urlopach wypoczynkowych, żołnierze z 1 batalionu czołgów dokładali wszelkich starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony na defiladzie w Warszawie. Obsługa i przygotowanie sprzętu w parku sprzętu technicznego oraz szkolenie z załadunku, to podstawowe zagadnienia, które pancerniacy realizowali w minionym tygodniu. Każdego dnia poświęcali czas, żeby już w przyszłym tygodniu rozpocząć przemieszczenie transportem kolejowym. Po dotarciu do stolicy również nie będą mieli czasu na odpoczynek. Ostateczne przygotowania do obchodów Święta Wojska Polskiego rozpoczną się bowiem tam na miejscu, wraz ze wszystkimi pododdziałami, które przybędą.

Pełniący obowiązki dowódcy 1 kompanii czołgów, porucznik Michał Wicik, podsumował przygotowania: “Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zarówno ludzie jak i sprzęt byli przygotowani na najwyższym poziomie. Z naszej brygady do Warszawy jedzie kilkudziesięciu żołnierzy. Główny trzon stanowi 1 kompania czołgów, ale są także czołgiści z pozostałych kompanii, jak również żołnierze z pododdziałów logistycznych.

W defiladzie będzie brało udział 14 czołgów Leopard 2A4 ze świętoszowskiej jednostki. W piątek, 28 lipca 2017 roku, cykl przygotowań zakończył się instruktażem w parku sprzętu technicznego. Po zakończonych przedsięwzięciach żołnierze będą mogli odpocząć w weekend, po to aby w przyszłym tygodniu przemieścić się do Warszawy. Część pancerniaków uczestniczyła już w defiladzie w Warszawie z Okazji Święta Wojska Polskiego, jednak wszyscy jednogłośnie twierdzą, że za każdym razem jest to niesamowite przeżycie.

Chętnych, którzy chcą z bliska obserwować żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej na czołgach Leopard 2A4 podczas defilady, serdecznie zapraszamy do Warszawy 15 sierpnia 2017 roku. A dla tych, którzy nie mają możliwości doświadczyć tego widoku na własne oczy, pozostaje transmisja telewizyjna.

Tekst i foto kpt. Katarzyna Sawicka

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.