Szkolenie SERE B (ZDJĘCIA)

15 wrzesień 2017
(2 głosów)
Autor: 
st. szer. Łukasz Kermel

We wrześniu w Wielkopolskiej Brygadzie przeprowadzany jest cykl szkoleń przeznaczonych dla personelu wojskowego objętego średnim poziomem ryzyka zajścia zdarzenia izolacji na teatrze działań.

Z doświadczeń współczesnych konfliktów zbrojnych wynika, że w asymetrycznym środowisku bezpieczeństwa personel wojskowy Sił Zbrojnych RP jest bardzo podatny na utratę kontaktu z macierzystą strukturą, w tym schwytanie przez przeciwnika, przetrzymywanie oraz wykorzystanie.

Będąc w izolacji personel wojskowy zmuszony jest do podejmowania działań umożliwiających: przetrwanie w ekstremalnym środowisku („Survival”), unikanie przeciwdziałając przechwyceniu przez przeciwnika („Evasion”), przeciwdziałanie wykorzystaniu w przypadku schwytania („Resistance”) oraz ucieczkę lub uwolnienie z zamiarem połączenia z macierzystą strukturą („Escape” lub „Extraction”).

W celu złagodzenia skutków przebywania w izolacji we wrogim środowisku, niezbędnym jest osiągnięcie przez personel wojskowy odpowiedniego poziomu wyszkolenia. Kurs specjalistyczny SERE na poziomie „B” zorganizowany w Wielkopolskiej Brygadzie przeznaczony jest dla personelu narażonego na izolacje w średnim stopniu jednocześnie przygotowującego się do służby poza granicami kraju. Szkolenie realizowane jest przez 5 dni.

Żołnierze, którzy zaliczą cały program szkolenia otrzymają certyfikat potwierdzający przygotowanie do uczestnictwa w misjach poza granicami kraju. Do końca września w brygadzie zostanie przeszkolonych ponad 200 żołnierzy. ​ ​

foto: st. szer. Łukasz Kermel

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.