Nasi żonierze w Kanadzie (ZDJĘCIA)

19 wrzesień 2017
(0 głosów)
Autor: 
st.chor. Rafał Mniedło ​

W niedzielę 17 września po ponad dobie żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej biorący udział w zawodach Worthington Challenge 2017 dotarli do miejsca docelowego – kanadyjskiej bazy wojskowej w Gagetown.

5100km – tyle pokonali żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, by dotrzeć do Kanady, gdzie wezmą udział w zawodach czołgistów Worthington Challenge 2017. Przed nimi teraz tydzień przygotowań a od niedzieli 24 września rozpoczną się zawody. 18 września przeszli dwa pierwsze szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz zapoznali się z kanadyjską bronią, którą będą używać podczas zawodów: karabinem C6 oraz karabinkiem C7.

Polacy podczas tych zawodów, w których biorą pierwszy raz udział, zmierzą się z drużynami czołgistów z Kandy, Stanów Zjednoczonych, Chile oraz Danii.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.