Worthington Challenge 2017 (ZDJĘCIA)

27 wrzesień 2017
(1 głos)
Autor: 
st.chor. Rafał Mniedło

Pierwsze dwa dni kanadyjskich zawodów Worthington Challenge 2017, były dla polskich czołgistów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej prawdziwym sprawdzianem ich umiejętności, wiedzy, wytrzymałości fizycznej i ducha walki.

Worthington Challenge 2017 to zawody, w których uczestniczą reprezentacje czterech dywizji kanadyjskich oraz zespoły z Polski, Danii, Chile oraz USA. Amerykanie używają swoich czołgów Abrams, natomiast pozostałe zespoły realizują strzelania z kanadyjskich czołgów Leopard 2A4. Tegoroczne zawody Worthington Challenge 2017, zostały podzielone na cztery fazy, które uczestnicy zawodów wykonują w dwóch blokach od niedzieli 24 września do czwartku 28 września, gdzie wtorek 26 września, przeznaczony był dla uczestników na odpoczynek i przygotowanie sprzętu na pozostałe dwa etapy, natomiast 27 września zostaną wyłonieni zwycięzcy. Świętoszowscy pancerniacy kolejne fazy oraz poszczególne zadania zawodów realizują razem z czterema zespołami reprezentacji 4 dywizji kanadyjskiej. - Udział w tych zawodach to prawdziwe wyzwanie.

Wachlarz zadań jakie tu wykonujemy jest bardzo szeroki, a zmęczenie po wielu godzinach działania w takich warunkach jest naszym największym wrogiem. Przed nami kolejne dni, a naszym celem jest znaleźć się w gronie najlepszych. – mówił dowódca polskiej grupy porucznik Jakub Słobodzian. Za Polakami półmetek zawodów, a przed nimi w środę 27 września faza: „Technical Skills”, a 28 września prawdziwy sprawdzian czołgistów: sprawdzian ognia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.