czwartek, 05 listopad 2020

Policjanci, podobnie jak funkcjonariusze pozostałych służb zaangażowani są w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na terenie województwa lubuskiego mundurowi każdego dnia kontrolują kilkanaście tysięcy osób przebywających na kwarantannie. Zadania spoczywają głównie na policjantach pionu prewencji i każdego dnia angażują duże siły i środki.

Dział: Interwencje

Dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Kożuchowskiej w Zielonej Górze. Sprawca zdarzenia jest pijany. Miał w organizmie blisko 3,8 promila alkoholu. Został już zatrzymany przez policjantów.

Dział: Interwencje

Spółka PGE Energia Odnawialna uruchomiła dwie farmy fotowoltaiczne w Lutolu koło Lubska. Ich łączna powierzchnia wynosi 3,4 ha. Kolejne powstaną na powierzchni blisko 320 hektarów wydzierżawionych od Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Zielonej Górze i jednocześnie radny PiS jako jedyny w województwie lubuskim doniósł na uczniów, którzy brali udział w manifestacjach przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. Ponadto zapowiedział, że wyciągnie wobec nich konsekwencje.

Dział: Społeczne

Jaka apteka pełni dyżur w nocy, święta oraz weekendy w Zielonej Górze? Poniżej lista aptek dyżurujących w listopadzie.

Dział: Społeczne
Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.