piątek, 08 maj 2020

Nietypowa akcja strażaków w Zielonej Górze. Strażacy ratowali małego dzika, który wpadł do dziury przy domku jednorodzinnym. Malec szybko wrócił do lasu.

Dział: Interwencje

Marszałkowskie szpitale postawione w stan gotowości korzystają nie tylko ze sprzętu kupowanego przez Samorząd Województwa. Do lecznic trafiają darowizny finansowe na walkę z koronawirusem od firm, organizacji, ale także celebrytów, m.in. piłkarza Roberta Lewandowskiego. – To oznaka niezwykłej solidarności i empatii. Wiele przedsiębiorstw jest teraz w trudnej sytuacji. A mimo to dają wyraz swojej hojności, otwartości i życzliwości. Dziękuję za każdy gest pomocy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dział: Społeczne

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca gminy Gubin, który pomimo napotkanych trudności nie odpuścił i dążył do udaremnienia dalszej jazdy kierującemu, którego zachowanie na drodze wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Podejrzewany o kierowanie w stanie nietrzeźwości 54-latek odpowie nie tylko za zachowanie na drodze, ale również za zgłoszenie o kradzieży auta, które wcześniej porzucił w lesie. 

Dział: Interwencje

Nowoczesny symulator zagrożeń pożarowych trafił do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Urządzenie pozwala na demonstrowanie zagrożeń pożarowych i ekologicznych
w przestrzeni publicznej.

Dział: Społeczne

Z placów budowy znika dosłownie wszystko. Złodzieje biorą każdy "fant", który napotkają na swojej drodze. Giną materiały budowlane, narzędzia, a nawet belki ogrodowe o łącznej wadze ponad tonę.

Dział: Interwencje
Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.