MAJALAND - park rozrywki Kownaty kołem napędowym miasta i gminy Torzym

25 January 2017
(6 votes)
K2_ITEM_AUTHOR  Ryszard Waldun

W Kownatach niedaleko Torzymia w powiecie sulęcińskim trwa budowa parku rozrywki MAJALAND.

- Już wiadomo, że tematycznymi bohaterami będą postaci znane dla dzieci z filmów: "Pszczółka Maja”,"Wickie” oraz "Heidi”. Całoroczny park rozrywki ma zajmować 10 ha i oferować odwiedzającym wiele atrakcji. Szacowany koszt inwestycji to 20 mln euro. Doczekaliśmy się realizacji zapowiadanej i oczekiwanej inwestycji w naszej gminie - mówi burmistrz Miasta i Gminy Torzym Ryszard Stanulewicz

Niewątpliwie budowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wywalczony zjazd z autostrady. To właśnie ten koronny argument przekonał inwestorów do ulokowania parku w Kownatach.

Na pewno wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie – jakie korzyści przyniesie realizowana inwestycja dla naszego samorządu gminy? Czas na pewno będzie najlepszym weryfikatorem. Niemniej jednak wraz z rozwojem parku zwiększą się wpływy do kasy samorządu z tytułu podatków, które będą mogły być dalej inwestowane w infrastrukturę gminy. Ponadto poszerzony zostanie rynek pracy oraz będziemy rozpoznawani w kraju i Europie - podkreśla Ryszard Stanulewicz dodając, że park będzie kołem napędowym miasta i gminy.

Burmistrz Ryszard Stanulewicz poinformował nas, że z tego miejsca chciałby serdecznie podziękować mieszkańcom Kownat za zaufanie i pozytywne nastawienie do inwestycji.

- Dziękuję Radnym za podjęcie ważnych uchwał, które były niezbędne w procesie planowania inwestycji. Pragnę z serca pogratulować i jednocześnie podziękować wszystkim mieszkańcom gminy za zrozumienie i cierpliwość. Do sukcesu nie wjeżdża się windą, trzeba iść schodami. I tak właśnie staramy się robić wszyscy, wspólnie razem.

Ryszard Waldun Foto gmina Torzym

 • Studenci wydziału medycznego UZ będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii

  Studenci wydziału medycznego UZ będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii

  Na początku roku Szpital w Torzymiu wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim zawarł porozumienie o wzajemnej współpracy, której celem jest realizacja procesu kształcenia studentów kierunków medycznych - poinformowała naszą redakcję Katarzyna Lebiotkowska Prezes Zarządu LCP w Torzymiu

 • Otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii

  Otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii

  W środę 5 kwietnia nastąpi Otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii po generalnym liftingu. 24 mln zł – to całkowity koszt przebudowy i rozbudowy Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o.o. Prace trwały od 2007 roku.

 • Torzym będzie miał wielki park rozrywki

  Torzym będzie miał wielki park rozrywki

  Budowa parku rozrywki Mayaland w Kownatach oraz potrzeby związane z tą inwestycją, to główne tematy rozmowy marszałek Elżbiety Polak z burmistrzem Torzymia inż. Ryszardem Stanulewiczem oraz przewodniczącym rady miasta Zbigniewem Wołoncewiczem. Projekt budowy parku jest niezwykle ważny dla rozwoju gminy Torzym.

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.