RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Już jutro otwarcie mostu w Skwierzynie

20 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Na tę inwestycję od wielu lat czekali mieszkańcy północnej części regionu. Już jutro 21 grudnia do użytku oddany zostanie nowy most przez Wartę w Skwierzynie. To niezwykle ważna przeprawa, która znacząco poprawi przepustowość drogi wojewódzkiej nr 159.

Inwestycja o wartości 17,3 mln zł realizowana była w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 – z dofinansowaniem 16,2 mln zł. 1,1 mln zł dołożył samorząd województwa ze środków budżetowych.

Inwestycja zdecydowanie poprawi komunikację w północnej cześci województwa lubuskiego, zarówno dla społeczności lokalnej, jak i dla ruchu tranzytowego. Dotychczas ze względu na niewystarczającą nośność oraz zły stan techniczny obiektu mostowego nad rzeką Wartą w ciągu drogi wojewódzkiej 159 obowiązywało ograniczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów do 20 ton. W celu umożliwienia poruszania się cięższych pojazdów, rok przez rozpoczęciem zadania inwestycyjnego, wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W ramach zadania wykonana została przeprawa o długości 124 m oraz nośności 42 ton, która umożliwi swobodne przemieszczanie się pojazdów osobowych i ciężarowych. Na czas realizacji inwestycji, w celu zminimalizowania utrudnień dla ruchu drogowego, konieczna była budowa tymczasowego mostu objazdowego, który doskonale spełnił swoje zadanie.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.