RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Nie taki ZUS straszny

06 styczeń 2017
(1 głos)

Z najnowszego badania PBS wynika, że ponad 80 proc. klientów jest zadowolonych z osobistego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

- Najbardziej doceniają fachowość oraz życzliwość pracowników ZUS. - informuje Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego - To już trzecie tego typu badanie, a jego wyniki za każdym razem są coraz bardziej optymistyczne.

Badanie zostało przeprowadzone telefonicznie na grupie 10 tys. osób, spośród których 3 tys. stanowiły osoby ubezpieczone, 3 tys. świadczeniobiorcy i 4 tys. przedsiębiorcy. 83 proc. ankietowanych jest usatysfakcjonowanych z obsługi na salach a 90 proc. doceniło warunki lokalowe sal obsługi klienta.86 proc. osób pozytywnie ocenia uprzejmość i życzliwość pracowników, 82 proc. uznało, że informacje są przekazywane klientom w sposób zrozumiały, tyle samo oceniło obsługę w ZUS jako skuteczną. Do lamusa odchodzi także stwierdzenie, że wizyta w ZUS-ie jest równoznaczna z długim oczekiwaniem w kolejce, bowiem blisko 90 proc. ankietowanych wyraziło zadowolenie z czasu w jakim byli obsłużeni.

W badaniach PSB, niezmiennie wysoko ocenianesąmateriały informacyjne przygotowywane z myślą o klientach ZUS. 78 proc. badanych uznało je za wartościowe i profesjonalnie przygotowane. Pozytywnie oceniamy również jakość i sposób prezentacji informacji na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do 69 proc. (o 5 proc. więcej w stosunku do poprzedniego badania) wzrosła liczba osób zadowolonych z obsługi telefonicznej. Z kolei obsługę przez Platformę Usług Elektronicznych dobrze ocenia już 67 proc. ankietowanych, o 4 proc. więcej niż w poprzednich dwóch etapach badań.

41 procent ankietowanych zapytanych o to, czy zauważają zmianę w jakości obsługi odpowiadają, że się poprawiła. Najlepszą ocenę w tym względzie mieli przedsiębiorcy (56 proc.), a zaraz po nich świadczeniobiorcy (45 proc.). Jedynie wśród grupy ubezpieczonych, która najrzadziej korzysta z usług ZUS, opinia pozostała na niezmienionym poziomie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.