RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Rejestracja uproszczona

17 maj 2017
(0 głosów)
Autor: 

Od 20 maja łatwiej zarejestrować działalność gospodarczą. Podczas przekazywania wniosku CEIDG można jednocześnie zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego bądź zmienić dane. Oznacza to jedną wizytę w urzędzie mniej.

Zmiana przepisów to kolejne udogodnienie dla przedsiębiorców. Dotychczas po zarejestrowaniu firmy w urzędzie miasta lub gminy musieli w ciągu siedmiu dni odwiedzić Zakład Ubezpieczeń Społecznych, żeby zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, a członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego.

Od 20 maja załatwią to w urzędzie miasta lub gminy, który prowadzi Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Przedsiębiorca odwiedzi więc jeden urząd zamiast dwóch.

W urzędzie miasta lub gminy przedsiębiorca będzie mógł złożyć między innymi dokumenty na których zgłosi do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego (bądź wyrejestruje) siebie lub członków rodziny lub wprowadzi zmiany, np. adresu zamieszkania lub innych danych identyfikacyjnych. Dane z tych dokumentów organ ewidencyjny przekaże do ZUS.

Pamiętać należy, że jeśli przedsiębiorca będzie chciał zgłosić do ubezpieczeń pracownika, zleceniobiorcę lub osobę, z którą współpracuje, musi to zrobić bezpośrednio w ZUS. Ponadto jest zobowiązany do złożenia w ZUS deklaracji rozliczeniowej (ZUS DRA) jeśli rozpoczyna lub wznawia działalność gospodarczą bądź gdy wykreśla lub zawiesza działalność w trakcie miesiąca.

 

 • Oszustwo na ZUS

  Oszustwo na ZUS

  Po raz kolejny do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych docierają sygnały o oszustach podszywających się pod Zakład. Wczoraj do Oddziału ZUS w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, która otrzymała niepokojąca wiadomość z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 • Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy w gospodarstwie. Trójka próbowała ukryć się w polu kukurydzy

  Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy w gospodarstwie. Trójka próbowała ukryć się w polu kukurydzy

  Służby sprawdziły osoby pracujące w gospodarstwie rolnym w Krzeszycach (pow. sulęciński). Trzech obywateli Ukrainy próbowało uniknąć kontroli, ponieważ pracowali nielegalnie. Cudzoziemcy bezskutecznie chcieli ukryć się w polu kukurydzy.

 • Milionowe długi na raty

  Milionowe długi na raty

  Zadłużenie z tytułu składek jest niewątpliwie poważnym problem dla przedsiębiorcy. Można go jednak rozwiązać.

 • Długi w ZUS? Sprzedaż spółki nie rozwiąże problemu

  Długi w ZUS? Sprzedaż spółki nie rozwiąże problemu

  Czasami złe decyzje finansowe powodują, że przedsiębiorcom trudno utrzymać płynność. Niestety bywa, że właściciele i jednocześnie zarządzający spółkami szukając ratunku przed długami wpadają w jeszcze większe tarapaty.

 • Wypadek w pracy i co dalej?

  Wypadek w pracy i co dalej?

  Lato sprzyja wypadkom przy pracy. W niektórych branżach wystarczy chwila, aby doszło do nieszczęścia. Co zrobić, gdy tak się stanie?

 • Jak działa program „Mama 4+” w Lubuskiem?

  Jak działa program „Mama 4+” w Lubuskiem?

  Już niemal półtora tysiąca osób w naszym województwie pobiera Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające, potocznie nazywane „Mama 4+”. Aż 50. z nich wychowało ponad dziewięcioro dzieci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.