Pomnik marszałka na 100. rocznicę (ZDJĘCIA)

08 czerwiec 2017
(0 głosów)
Autor: 

W przyszłym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zielonogórscy radni dla należytego upamiętnienia tego historycznego wydarzenia proponują budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachęcają polityków i wszystkich mieszkańców miasta do wspólnej inicjatywy.

- Chcemy rekomendować pozostałym radnym taką formę upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Nie robimy tego jako klub Platformy Obywatelskiej, nie jest to sprawa polityczna. Chcemy również dotrzeć z pomysłem do jak największej grupy osób i usłyszeć ich zdanie na temat naszej koncepcji - mówi Robert Sapa - zielonogórski radny klubu Platformy Obywatelskiej.

- 27 czerwca odbędzie się sesja Rady Miasta Zielona Góra, która wypada 502 dni przed setną rocznicą tego jakże ważnego wydarzenia i naszym zdaniem jest to dobry moment aby podjąć ten temat i go przedyskutować. Projekt uchwały jest gotowy. Osobiście uważam, że nie ma w Polsce święta, które łączy tak bardzo wszystkich Polaków niezależnie od przekonań i poglądów - mówi przewodniczący zielonogórskiej Rady Miasta Adam Urbaniak.

Uczestniczący w konferencji prasowej zielonogórscy radni podkreślali, że pomysł wybudowania pomnika Józefa Piłsudskiego w Zielonej Górze pojawił się już dawno, dlatego należy podjąć decyzję i teraz jest na to odpowiedni moment.

- Pomnik miałby stanąć przy Placu Piłsudskiego w Zielonej Górze, w miejscu widocznym i dostępnym. Już czas pomyśleć o zagospodarowaniu terenu i konkursie architektonicznym. Orientacyjny koszt takiej inwestycji zakładając, że pomnik jest z brązu na granitowym postumencie, to od 250 do 500 tysięcy złotych - mówi Marcin Pabierowski radny zielonogórski PO.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.